נכי צה"ל לראשי מועצות מיו"ש: אל תשתתפו בכנס עם 'בצלם'

נכי צה"ל יוצאים נגד השתתפות ראשי מועצות מיו"ש באירוע של שוברים שתיקה ובצלם: "יריקה בפרצוף שלנו. ההיסטוריה לא תסלח לכם".

ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

נכי צה"ל לראשי מועצות מיו"ש: אל תשתתפו בכנס עם 'בצלם'-ערוץ 7
דוד אלחייני
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עשרות נכי צה"ל מפורום נכי צה"ל למען בטחון ישראל פנו היום (רביעי) לראש מועצת יש"ע דוד אלחיני וראש מועצת אפרת דוד רביבי בדרישה כי יבטלו את השתתפותם בכנס של "שוברים שתיקה" ו- "בצלם" יחד עם עיתון "הארץ" בשבוע הבא.

לאחר ששוחחו עימם ולא נענו, החליטו עשרות נכי צה"ל לפרסם מכתב פתוח אל ראשי הרשויות בדרישה כי לא ישתפו פעולה עם ארגונים המאשימים את ישראל בפשעים נגד האנושות ואת חיילי צה"ל בפשעי מלחמה.

לדבריהם, "נדהמנו לגלות כי אתם צפויים להשתתף ב'ועידת הדמוקרטיה המקוונת של הארץ' המתקיימת בשיתוף ארגוני הדה-לגיטימציה הקיצוניים 'שוברים שתיקה' ו'בצלם'. "האכסניה היא של ארגונים המהווים חוד חנית במאבק הבינלאומי נגד ישראל וחייליה. במימון ממשלות זרות מנהלים אותם ארגונים קמפיינים הקוראים לחיילי צה"ל פושעים ורוצחים בכל העולם, כולל במוסדות הבינלאומיים".

"לפני 3 שנים היה לנו הכבוד להוציא אותם מבתי הספר אחרי שנוכחנו לתדהמתנו כי במקומות שעברו הרצאות של ארגוני הדה לגיטמציה העמידו מלשבי"ם את רצונם להתגייס שנית לצבא ההגנה לישראל אחרי שנחשפו לאותה פרופגנדה".

לירן ברוך, יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל אמר, "רק לאחרונה פורסם כי בית הדין הבינלאומי בהאג מתכוון לפתוח בחקירה נגד חיילי צה"ל. אין ספק כי פועלם רב השנים של ארגוני הדה לגיטימציה להכפשת ישראל וחייליה, היוו רוח גבית מאחורי הפעולה הזו. בעוד שלחייאני ורביבי שתרמו רבות לביטחון ישראל יושבים בכנס מטעם ארגונים שכאלו, הם מכשירים אותם ואת מעשיהם. חשוב להדגיש שאין ולו פרור אחד של משמעות לדברים שהם יאמרו בכנס היות והעובדה שהם שם, מוכיחה שמבחינתם ארגון ששובר את ערכי הערבות ההדדית ואת הכלים הדמוקרטים, על ידי פניה לממשלות זרות כדי שיכפו על ישראל לעשות כרצונם הוא בר שיח לגיטימי. זו טעות חמורה, זה נזק עולמי להסברה של ישראל ובעיקר פגיעה בנו, חיילים שנפגעו בגוף ובנפש למען המדינה".

ניב קשת, נכה צה"ל שחתום גם הוא על המכתב הוסיף, "כמי שנפצע אנוש בזמן לכידת מחבל מתאבד אני מתבייש על השיתוף הפעולה עם ארגונים שחותרים תחת קיומה של מדינה ישראל ופגיעה בחייל צה"ל. למרות כוונותיהם הטובות של ראשי המועצות הם יבלעו בכנס האנטי ישראלי הזה ויתנו לגיטימציה לארגונים שבהם אנחנו נאבקים"