האם שמו של הרב עוזי משולם ז"ל יטוהר?

עמי משולם, בנו של הרב שנאבק לחשיפת פרשת ילדי תימן: "אנחנו לא רוצים טובות ממדינת ישראל, אנחנו מבקשים להקים ועדת חקירה ממלכתית".

103FM , י"ב באדר תשפ"א

האם שמו של הרב עוזי משולם ז"ל יטוהר?-ערוץ 7
עולים מתימן וילדיהם בשנות החמישים
צילום: KLUGER ZOLTAN לע"מ

שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, פנה לנשיא ראובן (רובי) ריבלין בבקשה להעמיק חנינה לרב עוזי משולם ז"ל, שהוביל את המאבק לחשיפת האמת באשר לפרשת ילדי תימן בשנות התשעים.

העיתוי לפנייתו של דרעי, הוא כמובן החלטת הממשלה לפצות כספית את משפחות ילדי תימן והבלקן שנחטפו, על פי הפרשה, בשנות החמישים.

עמי משולם, בנו של הרב עוזי ז"ל, שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב לדברים: "בשבילי הרב לא נפטר אלא נרצח, זו הייתה רדיפה ממסדית ארוכת טווח באמצעות אויבים מבית ומבחוץ, ועל זה אני מקווה שתוקם ועדת חקירה שתחקור את הנושא. לגבי הפיצויים אמרתי שזה יגחך את העניין, אני לא מכיר אף הורה אמיתי שאוהב את בנו או בתו וייקח כסף או שוחד עבור השתקה פושעת בנושא ילדיו החטופים. אני לא יודע מה כוונתם, לדעתי כל המשחק הזה הוא משחק פוליטי".

"אם הם רוצים, שיקימו ועדת חקירה ממלכתית בדלתיים פתוחות ודרכה יגלו את כל האמת ושהרב עוזי לא פשע. הכל פוליטיקה, אנחנו לא רוצים טובות ממדינת ישראל, אלא מבקשים להקים ועדת חקירה ממלכתית, זו זכותנו הלגיטימית שפרשה כזאת תיחקר. כל מי שקורא לטהר את שמו של הרב עוזי שלא יזרוק סיסמאות באוויר, שידרוש ועדת חקירה ממלכתית. אם רוצים להגיע לחקר האמת בפרשת ילדי תימן, די למשחקים", אמר משולם.