רבני 'ישיבות הקו': "לגייס מצביעים למפלגת הציונות הדתית"

ראשי ישיבות הקו המזוהות עם מפלגת נעם יצאו בקריאה לפעול ולגייס מצביעים למפלגת הציונות הדתית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

רבני 'ישיבות הקו': "לגייס מצביעים למפלגת הציונות הדתית"-ערוץ 7
הרב טאו
צילום: באדיבות מפלגת נעם

ראשי ישיבות הקו המזוהות עם מפלגת נעם ובראשם הרב צבי טאו פרסמו היום (רביעי) מכתב בעשרות ישיבות הציונות הדתית שקורא לתלמידים לפעול ולגייס מצביעים למפלגת הציונות הדתית לקראת הבחירות הקרובות.

הקריאה מצטרפת לקריאה קודמת של הרב טאו יחד עם הרב דרוקמן והרב ליאור לפעול למען הצלחת המפלגה ולהצביע לה.

במכתבם כותבים הרבנים כי "בשנים האחרונות מתנהלת מערכה רחבה שמטרתה לטשטש את הצביון הלאומי שלנו כעם ישראל, את הצביון היהודי של המדינה ואף את הצביון המשפחתי התשתיתי של כלל האנושות. מתוך עומק אמונתנו שרוח ד' נוססה בבנין זה, מצווים אנו לשמור על נחלת ד' שלא תתבלע. נדרשים אנו לעמוד על נפשנו הלאומית מפני השפעות זרות החודרות לתודעת העם היושב בציון".

עוד מוסיפים הרבנים כי "תנועת המזרחי, ובעקבותיה התנועה הדתית לאומית, קיבלה על עצמה להיות הכוח הציבורי שפועל 'לזרוק נשמה בגוויה הלאומית'', לדאוג לחיזוק וביצור הצביון היהודי של המדינה כך שיתאים לייעודנו כעם יהודי בארצו. תפקיד זה של תנועת המזרחי, שנזנח בשנים האחרונות, הופך להיות הכרחי יותר ויותר עם ההתעצמות של הפעולות הפוסט מודרניות לשינוי הצביון של המדינה והעם, ועל כן קמה מפלגת נעם שחרתה על דגלה להשיב את התפקיד ההסטורי של המזרחי למרכז העשייה הציבורית שלנו".

"אנו קוראים לכל מי שנשאה רוחו אותו, לקרב אל המלאכה, לצאת לעזרת ד' בגבורים ולהצטרף לפעילות של תנועת נֹעם, לגייס מצביעים לרשימת 'הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' על מנת להביא לכך שמפלגת נעם ונציגה ברשימה, אבי מעוז ייכנסו לכנסת בע''ה. בנוסף, אנו מבקשים ממי שיש לאל ידו להרים תרומה ולסייע בגיוס המשאבים כדי שקולה של מפלגת נעם ישמע ברמה, ויהיה בכוחה לגייס את הקולות הנדרשים לכניסה לכנסת" כותבים הרבנים בסיום מכתבם.

על המכתב חתומים ראשי הישיבות המזוהות עם ישיבת הר המור כאשר בראשם הרב צבי ישראל טאו. שאר הרבנים שחתמו על המכתב הם ראש ישיבת עטרת כהנים הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת לנתיבות ישראל הרב ישעיהו דורון, ראש ישיבת מדברה כעדן במצפה רמון הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת איילת השחר הרב יוסי רודריגז, ראש ישיבת דרך חיים הרב אמיר ממן, ראש ישיבת נצר מטעי הרב ציון טוויל, ראש ישיבת אורות אשקלון הרב ערן טמיר, הרב דוד ג'יאמי מישיבת הר המור וכן הרב אפרים ג'יאמי ראש ישיבת גבעת אולגה.