השלבים בהליך השתלת שיניים - הכתבה שתעשה לכם סדר

השתלות שיניים בהרדמה מלאה, יש לבצע במרפאות שיניים עם אישור ממשרד הבריאות, אשר אישור זה, מתיר לבצע השתלות שיניים בהרדמה מלאה

תוכן שיווקי , י"ב באדר תשפ"א

השלבים בהליך השתלת שיניים - הכתבה שתעשה לכם סדר-ערוץ 7
השתלות שיניים
צילום: FREEPIK

שתלים דנטליים, הם תחליף לשורשי שיניים חסרות. שתלים אלה, מוחדרים באמצעות הברגה לעצם של הלסת. את החלק שנראה כמו שן, מרכיבים באמצעות כתר שמורכב על הבורג שהוא למעשה השתל.

לפני הטיפול, רופא השיניים, יבקש לדעת אילו תרופות נוטל המטופל/ת ואם הוא או היא, סובלים ממחלות כרוניות כלשהן. לאחר בירור מעמיק זה, רופא השיניים יכין את המטופל לקראת השתלת שיניים בירושלים. אם הכול כשורה, השלב הבא הוא ההרדמה. במידה ומדובר בהרדמה כללית ולא מקומית, המטופל יצטרך להיפגש עם רפא מרדים. יש לדעת כי השתלות שיניים בהרדמה מלאה, יש לבצע רק במרפאות שיניים שיש להן אישור ממשרד הבריאות, אשר אישור זה, מתיר לבצע השתלות שיניים בהרדמה מלאה.

יש לדעת, כי בדרך כלל, השתלות שיניים בירושלים , נעשית ע"י הרדמה מקומית והמטופל אינו מרגיש כאב. אמנם ישנם מצבים אשר בהם יש לבצע הרדמה כללית, אך רק במקרים שבהם הטיפול הוא מורכב, אם בגלל פעולות שיש לבצע באזור הלסת, או בגלל שהמטופל הוא בעל חרדות. אלה הם מקרים חריגים מאוד, אך בכל זאת, ניתן לשקול טיפולי השתלת שיניים באמצעות הרדמה כללית בגלל מצבים מסוימים.

שלב הקדיחה בטיפול של השתלת שיניים

השלב של הקדיחה, הוא השלב שהרופא חותך את החניכיים וחושף את עצם הלסת, אשר בה הוא יצטרך לקדוח חור, אשר שם יותקן השתל. מדובר על בורג העשוי מטיטניום. הקדיחה עצמה, נעשית בשלבים, תוך שימוש עם מכשיר אשר מתיז מים למקדח, בכדי שלא ייצר חום שיפגע בעצם של הלסת. בשלב הבא, הרופא יבריג את השתל לעצם באופן סיבובי, כך שהבורג ייתפס בעצם ויתקבע בה. השלב הסופי הוא השלב שבו הרופא יתפור, על מנת לסגור את חיתוך. אלה הם תפרים נמסים שנספגים בבשר ונעלמים לאחר תקופה די קצרה. בדרך זו, המטופל יחסוך מעצמו את אי הנעימות שבהוצאת תפרים.

שלב ההחלמה והרכבת הכתר על השתלים הדנטליים

כאשר השתלים הדנטליים מושתלים לעצם הלסת, כאשר שלב הריפוי מתחיל וכן, צמיחת העצם סביב השיניים, יש להרכיב על השתל כיפה העשויה ממתכת ולאחר מספר שבועות, הכתר הזמני מותקן הכתר הקבוע, העשוי מחרסינה ודומה מאוד לשן, עד כדי כך שקשה לדעת אם מדובר במי שעבר בכלל השתלת שיניים.. ישנן מרפאות שיניים המאושרות ע"י משרד הבריאות בביצוע הרדמה כללית, במידה ויש להתקין כמה שתלים יחד, מה שחוסך כאב וזמן בכל השתלת שיניים בירושלים.

יש להקפיד מאוד על היגיינת השיניים לאחר הרכבת שתלים דנטליים. יש לשטוף את השיניים עם חומרי ניקוי מיוחדים, לצחצח באופן קבוע את השיניים וליטול תרופות לאחר ההשתלה בכדי למנוע זיהומים.

כל אלה הן פעולות חשובות להצלחה ולקליטה של השתלים הדנטליים. יש לציין כי מי שמעשן, תהיה לו בעיה כאשר הוא מתכוון לבצע השתלת שיניים בירושלים או בכל עיר אחרת. העישון פוגע קשה בכלי הדם ועשוי לפגוע בהתאוששות של התהליך הפולשני של השתלת השיניים.

מלבד זאת, אנשים שמעשנים, סובלים יותר ממחלות רקע כגון בעיות בלב ולחץ דם גבוה ויכולים לסבול מכל מיני תופעות לוואי בזמן השתלת השיניים ואחרי הטיפול עצמו. יש להסביר היטב למטופלים שמעשנים, כאשר ההמלצה היא להפסיק לעשן ולהקפיד על הוראותיו של רופא השיניים אשר ביצע את ההשתלה.

ישנם אנשים אשר יודעים מראש על כך ומחליטים להפסיק לעשן לפני הטיפול עצמו לפחות בכמה חודשים. לפני השתלת השיניים. על המטופלים להקפיד שלא להמשיך לעשן, היות וגם אם השתלים נקלטו, זה עשוי לפגוע בהם בהמשך בגלל העישון.