איילת שקד: הפעם אנחנו נשתה מנדטים לליכוד

חברי הכנסת נפתלי בנט ואיילת שקד קיימו מפגש 'זום' עם חברי מפלגת הבית היהודי. "חגית משה תהיה שרה בממשלה שנקים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באדר תשפ"א

איילת שקד: הפעם אנחנו נשתה מנדטים לליכוד-ערוץ 7
בנט ושקד
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

מפלגת הבית היהודי ערכה הערב מפגש 'זום' בהובלת חגית משה עם ראשי מפלגת ימינה ח"כ נפתלי בנט וח"כ איילת שקד.

יו"ר הבית היהודי, חגית משה, פתחה את המפגש ואמרה: "אנחנו מתכנסים כולנו יחד כל חברי המרכז. חשוב לי להסתכל קדימה. אנחנו רוצים בית יהודי ונעשה הכל כדי שיהיה בית יהודי חזק".

ח"כ איילת שקד הסבירה, "יש לנו שלושה וחצי שבועות להצליח בבחירות. כל מערכת בחירות היא מאתגרת. הבחירות האלה קצת שונות. לנו יש את האפשרות להיות מפלגה משפיעה ולקבוע איך תראה הממשלה הבאה. אסור לנו להגיע לבחירות חמישיות ויש לדאוג שתקום ממשלה יציבה ומתפקדת. עלינו להביא את כל הציונות הדתית לתמוך בנו".

"אני לא מתכוונת להיכנס לשאלות על סמוטריץ' ועל מה שהיה. בעניין הציונות הדתית אנחנו משקיעים המון והפילוג לא היה צריך לקרות. היינו צריכים ורצינו להמשיך עם בצלאל ועם הבית היהודי אבל בצלאל לא רצה בזה וזאת המציאות. אסור להסתכל אחורה ואסור להתבלבל - אנחנו הציונות הדתית".

"אנחנו מנסים להביא כמה שיותר ליכודניקים. אנחנו חושבים שהפעם לא נתניהו ישתה מאיתנו קולות אלא אנחנו נשתה ממנו. יש שני מנדטים בליכוד שרוצים לעבור לימינה ואנחנו עושים הכל כדי שהם יעברו אלינו", סיכמה שקד.

ח"כ נפתלי בנט דיבר על החשיבות של ההליכה המשותפת של הבית היהודי עם ימינה. "יש חשיבות גדולה להמשך הייצוג ההיסטורי של המפד"ל-הבית היהודי. חשבנו כבר שהכול סגור ואתם רצים עם סמוטריץ'. נרתמנו בסיטואציה שנוצרה ועשינו הכול כדי שהמפד"ל ההיסטורית תמשיך. האות ב' שמייצגת המון אנשים תייצג את כולנו. חגית תהיה שרה בממשלה שנקים. ימינה היא הבית של הציונות הדתית והבית של עם ישראל. ימינה היא גם פסיפס של כל עם ישראל".

"אני רואה אותנו קודם כל דואגים לעם ישראל, דואגים ללחם אבל גם לשמירה על עם ישראל ועל התורה", הוסיף.

בנט נשאל על קואליציה אפשרית עם לפיד, מרצ והעבודה וענה, "מי שהלך עם מנסור עבאס זה נתניהו. מי שהלך עם ברק זה נתניהו, מי שהלך עם ניסנקורן זה נתניהו. מי שזרק את הציונות הדתית זה נתניהו. אנחנו נקים ממשלה לאומית. לא נלך עם שום מפלגה שנתניהו לא היה הולך איתה. אנחנו לא פוסלים מפלגות ציוניות שיקחו חלק בממשלה שלנו".