כמה ימים אחרי האסון הנורא בו נגדעו חייה של אסתר הורגן שנרצחה על ידי מחבל סמוך לטל מנשה, צפה תומר ביטון, תושב קדומים ומחנך כיתה יא' בישיבת בני עקיבא השומרון בקרני שומרון בכתבה על אסתר.

"כל משפט חדר לליבי עמוק יותר", מספר ביטון, "קרן, כלתה של אסתר ז"ל, סיפרה שאסתר 'הייתה המעגל שהחזיק את כולם' וכעת שהיא איננה, התחושה היא שהמפתחות התפזרו לכל עבר, אין מי שיחזיק אותם יותר".

בעקבות הכתבה התיישב ביטון, שאינו עוסק במוזיקה בשגרה וכתב שיר לזכרה של אסתר. "מיד לאחר שצפיתי באותה כתבה, ישבתי מול המקלדת והמילים פשוט נשפכו, השיר נכתב כאילו שאני מכיר את אסתר כבר זמן רב. אסתר הורגן כמו אסתר המלכה הייתה אישה שעמדה בגבורה מול הרוע והשנאה המופנים כלפי העם היהודי. מילות המזמור בתהילים "אלי אלי למה עזבתני" הדהדו בראשי, מילים אלו ייחסו אותם חז"ל לאסתר המלכה, והרגשתי שהם שייכים גם לסיפורה של אסתר הורגן ז"ל".

ביטון מצא דרך הפייסבוק את מירב ברון, בת שירות לאומי שהתגייסה להלחנת השיר ובעזרת זיו נחום, תלמיד מהכיתה אותה הוא מלמד, יצאה לדרך הפקת הקליפ עם המילים והלחן. ביטון יצר קשר עם קרן הכלה של אסתר, שנתנה את ברכת הדרך של המשפחה.

"בסוף דבריה של קרן בכתבה הגיעו דברי נחמה", ממשיך ביטון ומספר, "קרן המשיכה ואמרה ששמו של בנה, נכדה של אסתר, הוא אופק אורי, והסיבה לכך היא שפעמים רבות אם מסתכלים בהווה, רואים חושך, אך כשמביטים אל האופק ניתן לראות את האור המפציע ועולה, ואור זה ממלא אותנו בנחמה. אני לא היחיד שאסתר הצליחה לגעת בו, היה בה משהו מיוחד, חיוני ומלא שמחה. אסתר הייתה אישה מאירה, וכולי תקווה שהעולם כולו יתמלא מהאור והטוב שלה".