לימור לבנת: יש בית לאנשי הליכוד - סער

שבועיים אחרי שהכריזה על פרישתה מהליכוד הודיעה השרה לשעבר לימור לבנת כי היא תומכת במפלגתו החדשה של גדעון סער

ערוץ 7 , י"ג באדר תשפ"א

לימור לבנת: יש בית לאנשי הליכוד - סער-ערוץ 7
לבנת
פלאש 90

השרה לשעבר לימור לבנת הודיעה הבוקר (חמישי) במאמר שפרסמה בעיתון "ידיעות אחרונות" על תמיכתה במפלגתו החדשה של גדעון סער, "תקווה חדשה".

זאת שבועיים לאחר שהודיעה מעל דפי אותו עיתון כי אחרי עשרות שנים של חברות בתנועת הליכוד היא פורשת מהתנועה על רקע התנהלותו של העומד בראשה, בנימין נתניהו.

"נשארתי בתנועת הליכוד ככל שיכולתי, למרות הקושי הרב שהיה כרוך בכך בשנים האחרונות בהן הפכה מתנועה מפוארת לאומית-ממלכתית למפלגה שנועדה לשרת אדם אחד. למפלגת נתניהו", סיפרה לבנת במאמר.

"אני מכירה רבים מאוד בליכוד שחשים שזה אינו ביתם עוד, אך מתקשים לעזוב את המסגרת. 'בית לא עוזבים', הם אומרים. אני מבינה זאת. אף אני חשתי כך. היום אני יודעת שיש בית לאנשי הליכוד", ציינה השרה לשעבר.

"למעשה, היו לי שתי אפשרויות: לתמוך במועמדותו של בנט ו'ימינה', או לתמוך ב'תקווה חדשה' בראשות גדעון סער. ימינה אמנם מבקרת את נתניהו בצורה מנומקת, אך אינה פוסלת ישיבה בממשלת נתניהו, וגם לא ישיבה בממשלה עם בן־גביר. תקווה חדשה היא רשימה עם השקפה לאומית־ליברלית־ממלכתית. בדיוק כמו הליכוד אותו ייצגתי כה הרבה שנים. לסער עצמו ניסיון ארוך שנים בתפקידים מיניסטריאליים ובנושאי ביטחון לאומי", הסבירה לבנת את ההחלטה לתמוך דווקא בסער.