המגילה המאוירת
המגילה המאוירת צילום: מועצת שומרון

המועצה האזורית שומרון חילקה לתושביה כ-11 אלף מגילות אסתר שאוירו על-ידי אסתר הורגן, אם לשישה מהיישוב טל מנשה שנרצחה בפיגוע טרור ביער הסמוך לביתה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן העניק את אחת המגילות לבנימין הורגן, בעלה של אסתר, שהגיב: "אני מתרגש מאוד לקבל את הגרסה הזו שקצת נשכחה מהלב אבל עכשיו בזכותך ובזכות המועצה הדפיסו אותה ואנחנו רואים קצת מהאור של אסתר.

''כל תושבי המועצה יוכלו ליהנות ממנה במעגלים רחבים יותר על ידי החוברת הקטנה גדולה הזו. כולנו נקרא במגילת אסתר מחר וביום שישי וחלק גדול מאנשי המועצה בזמן קריאת מגילת אסתר יהיה להם בראש גם את אסתר שלנו, הי"ד. אני מקווה שזכרה יתן הרבה מאוד אור ואהבה לתושבים, לכל עם ישראל ולעולם כולו, ויש למועצה חלק גדול בדבר הזה'', הוסיף הורגן.

בנימין הורגן ויוסי דגן
צילום: דוברות

דגן אמר לו: "כולנו התרגשנו מדמותה של אסתר, תוך כדי השבעה המשפחה הסבה את תשומת לבנו שאסתר איירה לפני 20 שנה את המגילה כשעברתם לגור בטל מנשה. הוצאנו אותה לאור מחדש באדיבות המשפחה ואברהם כהן מארז הוצאה לאור".

אסתר הורגן הי"ד נרצחה לפני כחודשיים בפיגוע אכזרי ביער ריחן שבצפון השומרון, בזמן שהייתה בריצה ספורטיבית באיזור. אסתר הייתה מטפלת ואמנית, ובין השאר איירה מגילת אסתר שכאמור הופצה לתושבי המועצה האזורית שומרון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו