"החיבור שלנו עם נתניהו לא עיוור"

26 יום לפני הבחירות ח"כ אוריאל בוסו מש"ס על מסמך הנאמנות וההתחייבות לישיבה בממשלה בראשות נתניהו: "הוא מבוסס על אידאולוגיה"

103FM , י"ג באדר תשפ"א

"החיבור שלנו עם נתניהו לא עיוור"-ערוץ 7
ח"כ אוריאל בוסו
צילום: חזקי ברוך

לאחר שראש הממשלה נתניהו דרש השבוע ממפלגות הימין לחתום על מסמך נאמנות, מסביר ח"כ אוריאל בוסו מש"ס מדוע נעתרה מפלגתו לבקשה וחתמה על המסמך.

בוסו שוחח היום (חמישי) עם אראל סג"ל ואיתן כבל על החיבור האידיאולוגי עם הליכוד, ועל הסיכוי שישבו בממשלה תחת סער.

לדברי בוסו בעקבות הסקרים, "התחדד יותר ויותר שאין קונסטלציה שמישהו אחר יכול להרכיב ממשלה, מלבד רה"מ נתניהו. אנחנו לא עסוקים בקונסטלציות אחרות, אנחנו נמצאים בשותפות אמיתית עם רה"מ נתניהו, והעבודה שלנו כרגע היא לחזק ולהגדיל את הכוח של ש"ס, ולהמשיך תחת מנהיגותו האמיתית והימנית של רה"מ נתניהו".

הוא התייחס לחיבור עם הליכוד, והסביר כי לא מדובר בשותפות עיוורת, אלא שותפות "אידיאולוגית ונכונה. בתקופה הקצרה בממשלה שכחול לבן התנהגו כאופוזיציה, ראינו כמה מפלגה של אסופת דעות ואנשים בשביל להביא מנדטים, לא יכולה להביא דעה אחת. כל הזמן נלחמנו בכול מיני חוקים, והליכוד התייצב לצד המפלגות הדתיות. מעולם הליכוד לא העלה הצעות חוק שנוגדות את האני מאמין שלנו". כמו כן, ביקר את יו"ר ימינה: "להגיד 'אני המשקל' ו'אני באמצע'? הבן אדם שהכי יכול להיות המשקל אם נסתכל ימין ושמאל, זה בסוף אריה דרעי, אבל הוא לא משחק בנדמה לי".

לסיום, הביע את דעתו באשר להפרות במגזר החרדי, ולחשש מפני הפרות המוניות במהלך חג הפורים: "אנחנו לאורך כל תקופת הקורונה קיימנו את ההגבלות. אנחנו מקבלים אותם באהבה, ובהבנה אמיתית. אחד הדברים שהכעיסו זה הנדסת התודעה שעשו בתקשורת, ברובה המכריע, כשדיברו על הפרות. בבני ברק יש 300 חסידיות וכל פעם חוזרים על אותה תמונה של חתונה, ברור שיש 3-2 חסידיות שפעלו נגד. היינו צריכים תמיד להגן ולהסביר שהציבור שומר וזה לא חלק מאיתנו". הוא ציין כי "הרב אריה דרעי בתקופה הזו נלחם לא לקבל החלטות פופוליסטיות, גם בדברים שהיו מנוגדים לאני מאמין שלו, אנחנו לא מתחכמים. החסידים פועלים כישות בפני עצמה בכל נושא ועניין".