חוברת חדשה: עדויות נגד ימ"ר ש"י על "התעללות שיטתית"

שוטרים שצפו בפיגוע ולא הגיעו לעזרה, אלימות פיזית כנגד מתיישבים ומניעת מזון מחסר ישע: 26 עדויות אודות התנהגות של שוטרי ובלשי ימ"ר ש"י.

ערוץ 7 , י"ג באדר תשפ"א

חוברת חדשה: עדויות נגד ימ"ר ש"י על "התעללות שיטתית"-ערוץ 7
פעילי מחאת סנדק מתבצרים במשרדי מח"ש
צילום: חזקי ברוך

חוברת חדשה בשם "סוגרים את ימ"ר ש"י" יוצאת בימים אלו לאור ומציגה סדרת עדויות של תושבי יו"ש, בהם צעירים, מבוגרים, נשים ואנשי חינוך על מה שהם מכנים "התעללות מתמשכת" בידי בלשי ימ"ר ש"י.

בת-חן שריג, המביאה את אחת מהעדויות בחוברת, מספרת על תאונה מכוונת וניסיון פיגוע שעברו היא ומשפחתה בידי ערבים בכניסה לבית אל – וניצלו בזכות תושייתו של בעלה שירה באוויר והבריח את הערבים וכן בזכות עזרתם של תושבים מבית אל.

ביום שלמחרת מתברר לבעלה כי שוטרי ימ"ר ש"י היו בזירת האירוע ולמרות שצפו בכל מה שהתרחש – לא הגיעו לעזרת היהודים ולא עשו דבר בנידון. בהמשך גם חקרו את בעלה על שירה באוויר להברחת המחבלים.

לחוברת המלאה

בסיפור אחר, מובאת עדותו של דוד אור שחר, שמספר על "אמבוש" של שוטרי יס"מ על בית הוריו בעקבות חשד לשתילה של זרעי חמנייה בתל-רומיידה בחברון. "ילד בן שבע-עשרה עצור במשך עשרים וארבע שעות. חמש עשרה שוטרי יס"מ, שלושה אנשי שב"כ, עשרות חוקרים, שופטים, סוהרים, ועוד".

בסיום החוברת הובאה קריאה לסגירת ימ"ר ש"י בהקדם ולפתיחתה של ועדת חקירה חיצונית לבדיקת אירוע הדריסה: "הסיפורים שנכנסו לחוברת זו הם המעט שהחל לצוף לאחר מותו של אהוביה. די לבלבל בין אויב לאוהב, לא שבנו ארצה אחרי אלפיים שנה כדי שיהודים ירדפו אחרי יהודים ללא סיבה, ובכזו אכזריות.

''אנו דורשים ועדת חקירה חיצונית שתבדוק עכשיו לעומק את אירוע הדריסה בו מת אהוביה, וכן שתחקור לעומק את התפקוד הכושל של המפלג האנטי-יהודי בימ”ר ש”י, ושתוביל למסקנה המתבקשת – סגירתו המידית של המפלג הכושל והמטריד. סוגרים את ימ”ר ש”י עכשיו, כדי שלא נתעורר ברצח הבא", נכתב.

תגובת המשטרה לא נמסרה