''מתפללת שנדע להתאחד למרות המחלוקות"

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' בקבר יוסף בשכם: "שנזכה בעזרת השם להסדיר יחד כמה שיותר יישובים בהתיישבות הצעירה''

ערוץ 7 , י"ג באדר תשפ"א

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' הצטרפה אמש לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, לתפילה בקבר יוסף שבשכם.

כפי שסוכם מראש ובהתאם להנחיות, השרה התפללה ביחידות עם צוות האבטחה וראש המועצה בקפסולה הראשונה והמצומצמת, ומשעה שנוצרה התקהלות של מתפללים רבים, סיימה את תפילתה ועזבה את המקום.

השרה ינקלביץ' התפללה למען אחדות עם ישראל ולמען חיזוק ההתיישבות: ''אני נרגשת להיות במקום הקדוש הזה, במקום שבו נטמן יוסף הצדיק. קבר יוסף הוא אחד משלושת המקומות עליהם נכתב בתנ''ך במפורש שנרכשו בידי יהודים בכסף מלא, לצד מערת המכפלה והר המוריה".

"אנו נמצאים בתקופה מורכבת לעם שלנו, במערכת בחירות רביעית. לאחר שלוש מערכות בחירות בהן השיסוי והקיטוב שולט, זו ההזדמנות שלנו להתאסף יחד, לזכור שאחרי הבחירות אנחנו עדיין משפחה. גם יוסף הצדיק, לאחר שהאחים שלו השליכו אותו לבור, ידע בכל זאת ידע למחול ולהתגבר על מידותיו ולחיות בשלום עם אחיו. זו ההזדמנות שלנו להפסיק את הפילוג, להפסיק את המריבות בינינו, להתאחד ולזכור שכולנו משפחה אחת'', הוסיפה.

השרה ביקשה להודות לראש המועצה יוסי דגן על פעילותו למען ההתיישבות: ''זכות עצומה להגיע לכאן יחד עם יוסי דגן שעושה רבות למען ארץ נחלת אבותינו. אני רוצה להודות לך על מה שאתה עושה למען עם ישראל. על המלחמה שלך למען ההסדרה, על הבאת יהודים רבים מישראל ומהתפוצות לכאן. מעריכה ומוקירה את פעילותך ומתפללת שנזכה בעזרת השם להסדיר כמה שיותר יישובים''.