בני ברק: משלוח מנות ל'מלאכים בלבן'

לקראת חג הפורים יזם ראש עיריית בני ברק מבצע חלוקת משלוחי מנות מיוחדים מתושבי בני ברק לצוותים הרפואיים בבתי החולים בסביבה.

מיכל לוי , י"ג באדר תשפ"א

בני ברק: משלוח מנות ל'מלאכים בלבן'-ערוץ 7
חלוקת משלוחי המנות
צילום: דוברות בני ברק

במלאות שנה למגפת הקורונה בישראל ולקראת חג הפורים, יזם ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין מבצע חלוקת משלוחי מנות מיוחדים מתושבי בני ברק לצוותים הרפואיים בבתי החולים בסביבה.

לאורך השנה כיכבה בני ברק בראש טבלאות התחלואה. רבים מתושבי העיר חלו וחלקם אף אושפזו במחלקות הקורונה בבתי החולים. כעת החליטה העירייה להוקיר תודה לצוותים הרפואיים במחלקות הקורונה שעמדו לצידם של תושבי העיר בשעתם הקשה.

כדי לשתף את תושבי העיר במיזם המרגש, הכינו אנשי אגף התרבות בניהולו של יעקב רוזן ובניצוחו של מחזיק תיק תרבות יעקב זכריהו, ערכת "משלוח תודות" שחולקה לבתי התושבים בעיר שנקראו להכין משלוחי מנות לצוותים הרפואיים בבתי החולים.

הפעילות כולה התקיימה על ידי עשרות בני נוער שהכינו ערכות מיוחדות ל-44,000 בתי אב, תושבי העיר, ודאגו לאסוף מנקודות החלוקה את משלוחי המנות.

אמש לאחר השתתפות ערה של רבים מתושבי העיר בהכנת משלוח המנות, יצא ראש העיר אברהם רובינשטיין כשהוא מלווה בהנהלת בית הרפואה מעייני הישועה וסגן מנהל בית החולים שיבא – תל השומר ד"ר יובל לוי, לפתוח את מבצע חלוקת משלוחי המנות לצוותי הרפואה בבתי החולים.

במכתב מיוחד מראש העיר שצורף למשלוחי המנות, כתב רובינשטיין מילים חמות ומרגשות: "אנו ניצבים כולנו מולך בהערצה. מביטים על נתינה ללא משוא פנים, על עוצמות כבירות של שאר רוח, לעזוב הכל, את העולם כולו שבחוץ, את תקוות החיים, את החלומות והמעוף האישי, לדומם את הכל ולהיכנס לכאן, למקום בו מתחוללת מלחמת החיים...

"עירנו בני ברק חוותה את הקורונה באופן קשה ומאיים. כמו סערה פתאומית התנפץ הגל הזה לחופי העיר בקול שאון... רק דמותך הייתה שם. דמותך יחד עם מלאכי אדם, בחירוף נפש אתם שם, נלחמים עם נשמה, עם רצון ותקווה, את מלחמתו שם העם כולו. זה הרגע בו נעתקות המילים, חיוורות גם הקלישאות והאמת מהדהדת באופן הכי נקי שיש. מילה אחרת פשוטה המקפלת בתוכה עולמות מלאים: תודה".

המיזם המיוחד 'משלוח תודות' עורר התרגשות רבה בקרב תושבי העיר והצוותים הרפואיים והעביר את המסר הברור של הערכה והצדעה כלל המלאכים בלבן, הצוותים הרפואיים במחלקות הקורונה, שנלחמים על חייהם של רבים ביום ובלילה.