רחלי צינקין באולפן ערוץ 7: נילחם על כל קול

המועמדת במקום השביעי במפלגת הציונות הדתית מסבירה באולפן ערוץ 7 מדוע הריצה יחד עם מפלגות עוצמה יהודית ונעם היתה בחירה נכונה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג באדר תשפ"א

רחלי צינקין, מועמדת מפלגת הציונות הדתית לכנסת, התארחה באולפן ערוץ 7 והסבירה מדוע למרות שבעבר פעלה לצד נפתלי בנט בחרה לרוץ דווקא במפלגה בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

"נפתלי בחור מצויין ועשה ועושה עבודה נהדרת. ברגע שהוא החליט שהקורונה והכלכלה עומדים בראש סדר העדיפויות, אני חשבתי שצריך לטפל בדברים נוספים ולכן החלטתי לתמוך דווקא בבצלאל ובמפלגת הציונות הדתית", היא אומרת.

"מצער שלא הולכים ביחד אבל השאלה היא מה סדר העדיפויות. אם סדר העדיפויות הוא זהות יהודית במדינת ישראל, נושא הריבונות ומערכת המשפט, אנחנו כבר לא מדברים באותה שפה", מוסיפה צינקין.

היא מחדדת את ההבדלים בין ימינה ומפלגת הציונות הדתית. "יש הבדל בין לומר שהציונות הדתית היא הבייס שלך ובין לקחת את הערכים החשובים לציונות הדתית ולשים אותם בראש סדר היום. כולנו רוצים לעשות טוב, אנחנו אנשי ציבור הרבה מאוד שנים ויודעים שיש מי שמקדם נושאי ריבונות, הימין והציונות הדתית ויש מי שמעדיף לקדם משהו אחר וזה בסדר. כולם פועלים למען מדינת ישראל וכל אחד בוחר לעשות את זה ממקום שונה".

לדעתה הריצה יחד עם מפלגות עוצמה יהודית ונעם היתה בחירה נכונה. "איתמר בן גביר רץ איתנו בבלוק טכני. יש לו את המצביעים והתומכים שלו. הוא עשה כברת דרך ארוכה כמו כולנו ולדעתי לא צריך להתנצל. אנחנו לא רוצים לחזור למצב של שנת 1992 שהפיינשמקריות הזו של הציבור הימני הורידה אותנו מתחת לאחוז החסימה והביאה את הסכמי אוסלו".

"בן גביר מייצג ציבור מסויים, אנחנו היינו אחראים מספיק כדי לא להתעלם ממנו ואין לי שום בעיה עם זה. אנחנו בעידן שאי אפשר להפסיד שום קול. יש חשיבות גדולה לכך שתהיה ממשלה שבה הציונות הדתית תהיה הסמן הערכי ואידיאולוגי. זה חשוב יותר מהכל", מסכמת צינקין.