תפילה ומחאה
תפילה ומחאהצילום: חופשי

עשרות תושבים מישובי גוש שילה והסביבה קיימו היום (חמישי) עצרת תפילה ומחאה בשטח הסמוך לישוב עמיחי, בו נבנית בימים אלו עיר ערבית חדשה שבתיה מתוכננים להגיע עד למרחק של כ-50 מטרים מבתי הישוב עמיחי, מה שיהווה סכנה ביטחונית לתושבים.

עצרת המחאה התקיימה כחלק ממאבק נחוש אותו מובילים תושבי הישובים בגוש שילה, במטרה לבלום את בניית העיר ואת מה שהם מגדירים "חנק הישובים".

בעצרת שהתקיימה לרגל צום תענית אסתר, נכח גם ח"כ שבח שטרן מהליכוד, שאמר בדברים שנשא במקום כי מטרת בניית העיר הערבית שנבנית בסיוע הרשות הפלסטינית היא "לחנוק את ישובי גוש שילה ולצמצם את מרחב המחיה שלהם".

עוד הוסיף שטרן כי "העיר הזו נבנית כחלק ממהלך מקיף ואסטרטגי, אותו מובילה הרשות הפלסטינית בכל שטחי יהודה ושומרון, במטרה לחנוק את היישובים היהודים".

לסיום ביקש ח"כ שטרן לחזק את התושבים שמנהלים מאבק עיקש לעצירת הבנייה, ואמר כי "בזכותם יש לנו חברי הכנסת - שליחי העם, כוח ואפשרות להיאבק על כך".

מארגני האירוע מסרו: "מדינת ישראל צריכה להתעורר ולהבין שהערבים והרשות הפלסטינית, מנהלים השתלטות מכוונת ושיטתית על שטחי יהודה ושומרון, ללא הבדל בין שטחי A B וC, במטרה לא להשאיר לנו סנטימטר משטחי המולדת ולבסס בשטח מדינה פלסטינית".

"אם אנחנו לא נתעשת במיידי, ונעצור את ההשתלטות על שטחי המולדת, מהר מאוד תיווצר כאן קטסטרופה בטחונית והתיישבותית", אמרו.