מחסום של המשטרה בכביש 1
מחסום של המשטרה בכביש 1 צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

עוצר לילי יוטל על אזרחי ישראל בשעה 20:30 הערב (חמישי) ועד הדעה 05:00 בבוקר. סגר דומה באופן שעות יוטל גם ביום שישי בערב ובמוצאי שבת.

במהלך הסגר, אסורה יציאה ממקום המגורים למעט למטרות החיוניות המותרות, כולל יציאה לעבודה מותרת, או יציאה עד 1,000 מטרים ממקום המגורים. איסור זה יחול גם לגבי מי ששוהה בבתי אירוח.

כמו כן נאסרה פתיחת בתי עסק בשעות הסגר, למעט עסקים חיוניים. נאסר על קיום מסיבה במהלך שעות הסגר ואסורה שהייה בבית של אדם אחר.

הקנס על הפרת הסגר או שהייה בבית של אדם אחר הוא 500 ש"ח. התקנות לא יחולו על יישוב שמרבית תושביו אינם יהודים ובאזור מזרח ירושלים.

המשטרה תפרוס 24 מחסומים בכבישים בין-עירוניים ברחבי הארץ, לצד מחסומים ניידים שיוצבו בתוך הערים. מי שיפר את העוצר עשוי להיקנס ב-500 שקל, ומי שיערוך מסיבה עשוי לקבל קנס של בין 5,000 ל-10,000 שקל.

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי מקיים סיור באזור המרכז ונפגש עם השוטרים והמפקדים הפועלים בגזרות השונות. ״משטרת ישראל פועלת בהתאם להנחיית הממשלה ונפרסה בכל רחבי הארץ בכוחות מתוגברים עם אלפי שוטרים ומאות ניידות", אמר שבתאי.

''פרסנו מחסומים בין הערים ובתוך הערים וכוחות נוספים שפועלים לאכוף את הסגר במטרה לשמור על שלום הציבור ולמנוע התקהלויות בלתי חוקיות. אני פונה לציבור בקריאה לכבד את ההנחיות ואנו מצפים לשיתוף פעולה מלא והימנעות מעימותים מיותרים. הפרה בוטה של החוק והסדר תטופל בכלים העומדים לרשותנו״, הוסיף המפכ''ל.

במהלך הסיור אמר המפכ״ל ברשת הקשר המשטרתית לשוטרי אגף התנועה הפרוסים במרחב הבינעירוני: ״ניידות את״ן אני מאחל לכם חג שמח ובריאות. תמשיכו לעשות עבודה טובה עם ישראל סומך עליכם וגאה בכם״.

בחדשות 12 דווח כי התחבורה הציבורית לירושלים וממנה תושבת לחלוטין במוצאי שבת וביום ראשון לכל אורך היום, במטרה לצמצם את התנועה והחגיגות בפורים ובכך למנוע הדבקה בנגיף הקורונה.

נציין כי ביממה האחרונה נרשמה עלייה קלה במקדם ההדבקה והוא עומד כעת על 0.93. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר ברשת ב' כי "אם יהיו הפרות המוניות והדבקה המונית, אז בפסח נשב כל אחד בבית. אם זה לא יקרה, יחד עם מבצע החיסונים, יש סיכוי סביר שנהיה בפסח מסוג אחר".

בעקבות הסגר הלילי, התחבורה הציבורית הבינעירונית תסיים את פעילותה הערב (חמישי) עם כניסת העוצר הלילי בשעה 20:00. מחר תפעל התחבורה הציבורית, העירונית והבינעירונית, במתכונת רגילה ובתפוסה מצומצמת של 75%, בלוחות הזמנים הרגילים.

במוצאי שבת תפעל התחבורה הציבורית העירונית כסדרה, ללא פעילות של התחבורה הציבורית הבינעירונית.

ביום ראשון צפויה שוב התחבורה הציבורית, העירונית והבינעירונית, לפעול במתכונת רגילה ובתפוסה של 75% בכל הארץ.

תחנות רכבת ישראל בכל רחבי הארץ יסגרו לכניסת נוסעים הערב בשעה 20:00, ויפתחו מחדש ביום ראשון בבוקר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו