א-מיני?
א-מיני?צילום: ISTOCK

לא רק בני אדם, כעת גם חברות צעצועים משנות את המגדר המיני של צעצועי הילדים הפופולריים.

חברת הסברו, המייצרת את הצעצוע הפופולרי "מר ראש תפוח אדמה" החליטה לשנות את המגדר המיני של הצעצוע ולהפוך אותו לניטרלי, ולכן שמו הרשמי של הצעצוע ישתנה ל"ראש תפוח אדמה" בלבד.

על פי הודעת החברה, החל מהשבועות הקרובים ישווק הצעצוע הפופולרי בקופסאות מהן תוסר המילה "מר" וייכתב רק "ראש תפוח אדמה" על מנת להימנע מהגדרה מינית של הצעצוע כזכר. "מר ראש תפוח אדמה, שקיים כבר 70 שנים, היה זקוק למהפך מודרני", נמסר בהודעת חברת הסברו.

"מר ראש תפוח אדמה" יוצר לראשונה בשנת 1952 וממציאו הוא ג'ורג' לרנר. הצעצוע מכיל גוף פלסטיק בצורת תפוח אדמה ולצידו פריטי גוף וחלקי לבוש שונים, כאשר הילדים יכולים להתאים את איברי הגוף ופריטי הלבוש לגוף "מר ראש תפוח האדמה".

הצעצוע זכה לפופולריות רבה לאורך השנים, ואף כיכב במספר סרטי וולט דיסני "צעצוע של סיפור". בשנים האחרונות שינו מספר חברות צעצועים גדולות את הצורה המסורתית בה יצרו את הצעצועים על מנת לשנות את מגדרם המיני או להפוך אותו מתאימים יותר לבנים ובנות כאחד.

בובת ברבי, שיוצרה תחילה עם שיער בלונדיני בלבד, מופיעה היום במגוון צבעי שיער שונים, בעוד לצעצועים שיועדו לבנים כמו "תומס הקטר" התווספו מאפיינים נשיים שונים.