גורילה
גורילהצילום: ISTOCK

צ'כיה סובלת בימים האחרונים מהתפרצות גל נוסף של נגיף הקורונה שהביאה את מספר הנדבקים לנפש לאחד הגבוהים בעולם. כעת מתברר כי הנגיף פוגע לא רק בבני אדם אלא גם בבעלי חיים.

מירוסלב בובק, מנהל גן החיות בפראג, הודיע בחשבון הפייסבוק שלו כי אחת הגורילות ושני אריות נמצאו חיוביים לקורונה לאחר שגילו תסמינים בימים האחרונים.

"האריות ג'מוואן וסוצ'י והגורילה ריצ'רד נמצאו חיוביים בבדיקה שנערכה היום. הסימפטומים שלהם היו קלים עד עתה. לאריות יש הצטננות ושיעול, ואילו ריצ'רד עייף ואיבד את התיאבון", כתב בובק בדף הפייסבוק שלו.

לדברי מנהל גן החיות, ההערכה היא כי בעלי החיים נדבקו מעובדים בגן החיות שחלו בקורונה, ובעקבות גילוי הנגיף אצל האריות והגורילה יעברו גם שאר בעלי החיים בגן החיות בפראג בדיקת קורונה. בובק אמר כי "אנו בקשר עם גני חיות אחרים שבהם נדבקו בעלי חיים בקורונה".

גן החיות בפראג סגור בשבועות האחרונים לביקורים בעקבות ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה במדינה.

זו לא הפעם הראשונה בה נמצאו בעלי חיים שנדבקו בקורונה. בגן החיות של סן דייגו התגלו בחודש שעבר שמונה גורילות שחלו בקורונה וגילו תסמינים שונים, ובדרום קוריאה דווח על חתולים וכלבים שנדבקו בנגיף ואף נדרשו להיכנס לבידוד של 14 ימים. גם במדינות אחרות נמסר על בעלי חיים שנמצאו חיוביים לקורונה.