שוטרים באכיפת הסגר
שוטרים באכיפת הסגר צילום: דוברות המשטרה

4,650,000 בני אדם חוסנו עד היום (שישי) במסגרת מבצע החיסונים לנגיף הקורונה, מתוכם 3,275,000 קיבלו גם מנה שניה.

דו"ח אמ"ן שפורסם הבוקר מעריך כי ביממות הקרובות צפויה עלייה מחודשת בתחלואה. מגמת הירידה בתחלואה כמעט נבלמה. מקדם ההדבקה עלה ל-0.97. באמ"ן קוראים לשקול מחדש את צעדי פתיחת המשק הבאים בעקבות העלייה בתחלואה.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: ''פותחים את בוקר פורים בשמחת חג מהולה בדאגת קורונה. אתמול נפטרו שני צעירים חולי קורונה בני 24 ו-26. רוב הציבור מבין ומודע. אני מבקש לפנות לקומץ האנשים שיכולים להזיק לכולנו: הרף. תשאירו את המסיבות לאחרי הקורונה. על הטישים תוותרו הפעם''.

אדלשטיין הוסיף: ''מצוות השמחה בחג אסור לה לבוא על חשבון הציבור. במקום לשמוח עם האחר בואו נחשוב על האחר''.

סגר לילי הוטל על אזרחי ישראל אמש בשעה 20:30 ועד השעה 05:00 בבוקר. סגר דומה באופן שעות יוטל גם הערב ובמוצאי שבת.

במהלך הסגר, אסורה יציאה ממקום המגורים למעט למטרות החיוניות המותרות, כולל יציאה לעבודה מותרת, או יציאה עד 1,000 מטרים ממקום המגורים. איסור זה יחול גם לגבי מי ששוהה בבתי אירוח.

כמו כן נאסרה פתיחת בתי עסק בשעות הסגר, למעט עסקים חיוניים. נאסר על קיום מסיבה במהלך שעות הסגר ואסורה שהייה בבית של אדם אחר.

הקנס על הפרת הסגר או שהייה בבית של אדם אחר הוא 500 ש"ח. התקנות לא יחולו על יישוב שמרבית תושביו אינם יהודים ובאזור מזרח ירושלים.

עם כניסת חג הפורים והסגר הלילי, החלה משטרת ישראל בפעילות נרחבת בירושלים, בית שמש והסביבה כנגד הפרת התקנות וההנחיות.

במהלך הפעילות נפרסו מחסומי משטרה וניתן דגש לאכיפה כנגד מסיבות ובתי עסק המפרים את התקנות והסגר. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן סייר במהלך הלילה במערכים הפרוסים.

במהלך הלילה אותרה מסיבת פורים במלון באזור רחוב הנביאים בירושלים בה השתתפו כ-250 בני אדם שהחלו להתפזר עם הגעת השוטרים. מארגנת האירוע, המרקידן ובעל המקום עוכבו ונרשמו דוחות בגין הפרת התקנות.

מסיבת פורים נוספת אותרה ופוזרה בדירה ברחוב היעל בפסגת זאב, בה השתתפו כמה עשרות בני אדם. נרשמו דוחות לאדם ששכר את המקום (5,000 ש"ח) ו-6 דו"חות כנגד המבלים במקום בגין הפרת תקנות הקורונה.

ברחוב הרכבים בירושלים אותרה מסיבת פורים נוספת בה השתתפו כמה עשרות בני אדם, נרשמו 14 דו"חות בגין הפרת התקנות ועוכבה חשודה בגין העלבת שוטרים שפעלו במקום.

במבנה ברחוב מרטין בובר בירושלים אותרה מסיבה ובה השתתפו כמה עשרות מבלים. המסיבה פוזרה ונרשמו דו"חות כנגד 27 אנשים ודו"ח על סך 5,000 ש"ח כנגד בעל המבנה.

בבית ברחוב נהר הירדן בבית שמש אותרה מסיבה בה עשרות אנשים. בהגעת כוחות המשטרה מרביתם של המבלים נסו מהמקום. כנגד חלקם בוצעה אכיפה בגין הפרת התקנות ונרשמו דו"חות.

ברחוב ריב"ל בבית שמש אותרה התקהלות רבת משתתפים במהלכה נעצר חשוד ועוכבו שניים נוספים לאחר שהפרו את הסדר ותקפו שוטרים. בפעילות כוחות המשטרה שם נרשמו עשרות דו"חות בגין הפרת התקנות.

בעקבות דיווח שהתקבל על התקהלות ורעש, הגיעו שוטרים לשטח פתוח ברחוב מנחם בגין ברחובות ואיתרו מסיבה המתקיימת במקום בהשתתפות כ-40 איש. עם הגעת השוטרים החלו המבלים להימלט מהמקום. ארבעה מהמשתתפים נעצרו לחקירה לאחר שתקפו את השוטרים. המסיבה פוזרה ודו"חות יירשמו למשתתפים שפרטיהם בידי המשטרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו