מחסום של המשטרה לאכיפת הסגר
מחסום של המשטרה לאכיפת הסגר צילום: דוברות המשטרה

נער תועד מנפץ בקבוק זכוכית על ראשו של שוטר במהלך פעילות אכיפה בשוק מחנה יהודה בירושלים.

התקרית אירעה לאחר שקטין עוכב על ידי שוטרים בשוק כשבידו בקבוק עם משקה אלכוהולי. בתיעוד נראה חברו של הקטין מנפץ בקבוק זכוכית על ראשו של אחד השוטרים ובורח מהמקום.

מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי הגיב: ״אמש התוודענו לעוד אירוע אלימות חמור, אלימות אותה חווים השוטרים מידי יום בפעילויות האכיפה השונות. לצערי, השוטרים שמותירים את משפחותיהם בימי החג על מנת לשמור על ביטחונו ובריאותו של הציבור בשעת מבחן לאומית זו, הם אלו שמוצאים עצמם מותקפים. התמונות קשות ובלתי נתפסות ולא נשלים איתן.

''אירועים מעין אלה יטופלו ביד קשה ובנחישות, אנו נפעל למצות את מלוא חומרת הדין עם כל אדם אשר ינסה לפגוע בשוטרים", הבטיח שבתאי.

סגר לילי הוטל על אזרחי ישראל אמש בשעה 20:30 ועד השעה 05:00 בבוקר. סגר דומה באופן שעות יוטל גם הערב ובמוצאי שבת.

במהלך הסגר, אסורה יציאה ממקום המגורים למעט למטרות החיוניות המותרות, כולל יציאה לעבודה מותרת, או יציאה עד 1,000 מטרים ממקום המגורים. איסור זה יחול גם לגבי מי ששוהה בבתי אירוח.

כמו כן נאסרה פתיחת בתי עסק בשעות הסגר, למעט עסקים חיוניים. נאסר על קיום מסיבה במהלך שעות הסגר ואסורה שהייה בבית של אדם אחר.

הקנס על הפרת הסגר או שהייה בבית של אדם אחר הוא 500 ש"ח. התקנות לא יחולו על יישוב שמרבית תושביו אינם יהודים ובאזור מזרח ירושלים.