נמאס להם
נמאס להם צילום: דוברות מטה יהודה

עשרות תושבים המתגוררים ביישובי קו התפר הפגינו היום (שישי) בצומת עציונה במטה יהודה במחאה על הזינוק בפשיעה החקלאית ובפריצות לבתים, והזהירו מ"פצצה מתקתקת": אלפי פלסטינים נכנסים לישראל מדי יום בלי פיקוח.

על אף שהבעיה מוכרת וידועה לממשלה ולמשטרה, עדיין לא ניתן מענה הולם להגברת האבטחה באזורים הסמוכים לגדר ההפרדה.

המצב הקיים מאפשר חופש פעולה בלתי נסבל של שב"חים וכנופיות פשע, המטילים אימה על התושבים באמצעות פשיעה חקלאית, גניבות ופריצות.

מאחר והנושא משותף לראשי רשויות רבות בארץ, לרבות באזור ירושלים, החליט ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, להוביל מחאה ולרתום את עמיתיו מרשויות במרחב הכפרי על מנת להציף את הנושא לסדר היום.

השבוע, לאחר דיונים ובשיתוף מרכז המועצות האזוריות, הוחלט כי הקו בו יינקטו יהיה גם באמצעות הפגנות מחאה בדרישה להחזיר את הביטחון האישי, לתקן את הפרצות בגדר ההפרדה, לתגבר את כוחות השיטור ולהחמיר את הענישה כלפי פורעי חוק.

כחלק מהמאמצים לקדם פתרון בנושא, ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל אירח ביום רביעי השבוע את השר לעניינים אזרחים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, לביקור במועצה בו הציג בפניו את המצב המורכב. הביקור נפתח בהתכנסות בחדר הישיבות בבניין המועצה, שם הוצג מערך הביטחון של המועצה ולאחר מכן התקיים ביקור במרכז ההפעלה.

הסיור המשיך בנסיעה אל קו התפר, במהלכו הציג ראש המועצה את הפירצות בגדר ואת הקלות בה ניתן לעבור אל תוך שטח ישראל ועמד על הסכנות הטמונות לחיי אדם. במושב אדרת נפגשו עם פורום הביטחון שהציג את המצב מנקודת מבטם של התושבים.

דרישות ראש המועצה ניב ויזל ועמיתיו הן להחזיר את הביטחון האישי, לתקן את הפרצות בגדר ההפרדה, לתגבר את כוחות השיטור ולהחמיר את הענישה כלפי פורעי חוק.

שי חג׳ג׳, יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים: ״אנו דורשים להחזיר את הביטחון האישי של תושבינו. האיום הוא על כל מדינת ישראל. ישראל מתמודדת כעת עם מגפת הקורונה. אבל לא פחות חמורה ומאיימת היא מגפת הפשיעה והאלימות המפילה חללים ופוגעת בכל המגזרים. לנגיף האלימות אפילו לא מחפשים חיסון״.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, אמר: "תושבים המתגוררים ביישובי קו התפר חשופים לכל פגע וחיים בסכנה יום יומית. הפשיעה החקלאית, ירידה בתחושת הביטחון, הפריצות לבתים ובעיקר חדירת שוהים בלתי חוקיים לישראל הן תוצאה עגומה של הפרצה בגדר ומהווה למעשה פצצת זמן מתקתקת. אם לא נעצור אותה בזמן, הקרבן הבא הוא רק עניין של זמן. אני קורא מכאן לממשלת ישראל להתעשת. זה בידיים שלכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו