מלצרית. אילוסטרציה
מלצרית. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

המלצרית אוליאנה הרושצ'אק בת ה-24 נותרה בהלם כאשר קיבלה טיפ של 7,000 ש"ח מהקומיקאית האמריקנית רובין שאל שביקרה במסעדת ''Lilly’s Cocktail and Wine'' במנהטן, ניו יורק.

רובין שאל הציגה את עצמה כרובין, אמרה שהיא קומיקאית ושאלה מעט על חייה של הרושצ'אק. בסוף הארוחה היא מסרה לה את הצ'ק.

קודם לכן, שאל פנתה אל 140,000 העוקבים שלה באינסטגרם בבקשה לקבל תרומות. עד הערב היא גייסה 13,000 דולר, אותם חילקה למלצרית ולצוות המסעדה בזמן ששידרה את המעמד בשידור חי.

"כולם נאבקים כרגע בעקבות משבר הקורונה, ואנשים פשוט רצו לעשות משהו טוב", אמרה שאל בראיון טלפוני. כסטנדאפיסטית, שאל בעצמה הסתמכה על תרומות כדי לתמוך בעצמה במהלך המגפה. היא החלה להופיע יותר ביוטיוב ובאינסטגרם.

"אני עדיין מרגישה שזה לא אמיתי", אמר הרושצ'אק בראיון לאתר בלומברג. "עד היום אם מישהו היה נותן לי טיפ של דולר אחד או חמישה דולר זה עשה את ההבדל. הם לא ידעו עד כמה אני מתקשה לשלם את שכר הדירה שלי. הם לא ידעו שקמתי בלילה ובכיתי מדאגה''.

במהלך השנים שאל הציעה למכירה פומבית פריטים קטנים מביתה הפרטי. כך לדוגמא מכרה פאה מאחת התלבושות שלה ותרמה את הכסף שקיבלה לעמותות הצדקה של רונלד מקדונלד. הפעם שאל רצתה לעזור לאנשים בענף המסעדנות שספג מכה קשה במגיפת הקורונה.

שאל החלה לבקש תרומות ביום חמישי בבוקר. היא חשבה שתקבל כ-1,000 דולר ובסופו של דבר קיבלה 13 אלף דולר לאחר שאלפי אנשים תרמו בין דולר אחד לעשרים דולר.

הרושצ'אק אמרה שהטיפ שקיבלה באותו ערב היה יותר מכפול ממה שהיא מקבלת בדרך כלל בחודש מוצלח. היא תשלח קצת כסף חזרה הביתה, תבזבז חלק על שכר דירה, חשבונות וכרטיסי אשראי, ותשתמש בכסף גם כדי לצאת לחופשה קצרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו