נחשפה הונאה בקבלת מענק עידוד תעסוקה

חברה קיבלה שלא כדין 1.4 מיליון ש"ח מכספים שיועדו למענק עידוד תעסוקה. המקרה הועבר לטיפול משטרת ישראל ופרקליטות המדינה.

ערוץ 7 , ט"ז באדר תשפ"א

נחשפה הונאה בקבלת מענק עידוד תעסוקה-ערוץ 7
שירות התעסוקה
צילום: שירות התעסוקה

מחלקת הבקרה של שירות התעסוקה זיהתה הונאה במסגרתה הצליחה חברה ישראלית לקבל שלא כדין 1.4 מיליון ש"ח מכספים שיועדו למענק עידוד תעסוקה. המקרה הועבר לטיפול משטרת ישראל ופרקליטות המדינה.

בקיץ האחרון, וביזמת משרד האוצר, ובמטרה להעלאת שיעורי התעסוקה החליטה הממשלה על הקצאת מיליארדי שקלים לטובת עידוד מעסיקים להשיב לעבודה עובדים שהוציאו לחל"ת נוכח משבר הקורונה ו/או לשכור עובדים חדשים לעבודה, כאשר על יישום ההחלטה הופקד שירות התעסוקה.

לצורך כך, הקים השירות מוקד ייעודי שהוביל למימושם של 1.6 מיליארד ש"ח ששולמו כמענקים ל 57,415 מעסיקים על 434,474 עובדים, מהם שהושבו מחל"ת ומהם עובדים חדשים שנשכרו לעבודה על ידי המעסיקים.

את מאמצי יישום החוק והקצאת המענק הוביל שירות התעסוקה באמצעות מוקד שהוקם ייעודית לשם כך, כאשר את הבקרה והפיקוח על יישום המענק ערכה מחלקת הבקרה של שירות התעסוקה.

בשבוע החולף זיהתה מחלקת הבקרה של שירות התעסוקה פעולת הונאה במסגרתה הצליחה חברה ישראלית לקבל שלא כדין 1.4 מיליון ש"ח עבור עובדים שכביכול הושבו לעבודה מחל"ת או עבור כאלה שנשכרו כעובדים חדשים.

מרגע שזוהתה התרמית, עירב שירות התעסוקה את משטרת ישראל ואת פרקליטות המדינה המטפלות כעת בסוגיה. נוכח קיום החקירה, הפרטים על הפרשה, לרבות שם החברה ונסיבות ההונאה, לא יפורסמו כעת.