סוף לרווקות: ככה בוחרים בן זוג נכון

בחירת בן או בת זוג היא אחת הבחירות המשמעותיות של חיינו, אך השאלה הגדולה היא במה אנחנו בוחרים.

הרב שלמה שיבר , ט"ז באדר תשפ"א

סוף לרווקות: ככה בוחרים בן זוג נכון -ערוץ 7
הרב שלומי שיבר
צילום: נתן ווייל

בחירת בן או בת זוג היא אחת הבחירות המשמעותיות של חיינו, אך השאלה הגדולה היא במה אנחנו בוחרים. ברביעי הקרוב יתארח הרב שלמה שיבר בפרויקט 252 להרצאה מיוחדת בנושא 'התמקדות בטוב'

האם אנחנו בוחרים את האדם המוצלח ביותר מכל המועמדים? את מי שנזכה בציון הגבוה ביותר? האם מאחר שכולם מעריצים אותו ומחשיבים אותו, זה בהכרח אומר שגם לנו יהיה טוב אתו? ההערכה שהוא זוכה לה בכל תחום אחר עדיין לא מבטיחה שגם אנו נוכל להעריך אותו בקשר הזוגי.

קשר זוגי דורש כישורים מיוחדים יותר מכל תחום אחר בחיים.

אולי אנו בוחרים את האדם המתאים לנו ביותר? אין אנחנו יכולים לדעת מי מתאים לנו ביותר, לא רק משום שלא בדקנו את כל האפשרויות אלא גם מפני שאנחנו לא יודעים כלל איך הוא יהיה כאדם נשוי, ובעצם גם את עצמנו אנו לא מכירים במצב זה...

שמא נאמר, אנו בוחרים את האדם עם התכונות שיתאימו לנו יותר? אדם רגיש, עדין, מקשיב, טוב לב, אמפתי וכו'. האם אנו יודעים אילו התמודדויות יזמנו לנו החיים בעתיד? האם במצבים אלו נוכל לדעת שבהכרח יופיעו תכונות נאצלות אלו? הרי אין אדם מושלם שאין בו גם תכונות הפוכות. אם אנחנו מחפשים בחירה שהיא סוג של ביטוח לחיים מאושרים, אנו עלולים ליפול באכזבות קשות.

האמת היא, שהבחירה הנכונה בקשר הזוגי נעשית על ידי ההקשבה לעצמנו פנימה!

לבחור להיפתח לאדם חדש שאנו לא מכירים ולזהות את הטוב שבו, ובמקביל גם לזהות את הטוב שבנו שמתעורר לקראתו. לבחור לתת אמון בזולת ולאפשר לו לתת בנו אמון, וכך נוכל להיפתח יותר זה לזה. לבחור להקשיב לעומק נפשו של מי שעומד מולנו, לא רק למה שהוא אומר, אלא בעיקר למה שהוא עובר בכל מצב. לבחור לגלות את יכולת החיבור וההתקשרות שלנו, כמה עוצמה וחוזק יש בה, שאינה זקוקה לקבל תעודות ביטוח ואישורים מבחוץ. לבחור להיות יוזם ומסור, שלוקח אחריות על מה שיהיה טוב לשנינו.

בבחירה הנכונה אנחנו בוחרים לגלות את עצמינו מחדש, למצוא בתוכנו עומקי חיים חדשים שטרם הופיעו בעולם עד כה, והם יהיו האדנים של ביתנו שעליהם תשרה השכינה.

ברביעי הקרוב, כ' אדר (3.3) בשעה 20:15, יתארח הרב שלמה שיבר בפרויקט 252 לשיחה בנושא: "התמקדות בטוב".

הצטרפו למנויי פרויקט 252 בלחיצה כאן.