קריב ומואטי. הבוקר
קריב ומואטי. הבוקר צילום: דוברות

חברי רשימת מפלגת העבודה לכנסת, אמילי מואטי ועו"ד גלעד קריב הגישו הבוקר (ראשון) תלונה במשטרת תל אביב-יפו נגד התנהלות עבודת ועדת החריגים שמתכנסת על מנת לאשר את היתרי הכניסה והיציאה מישראל בהתאם לתקנות שאישרה הממשלה.

התלונה הוגשה בגין מרמה והפרת אמונים בהתנהלות הוועדה אשר על פי הפרסומים פעלה תוך התעלמות מהקריטריונים שנקבעו בתקנות.

התלונה הוגשה בעקבות כתבה בחדשות 12 בה נטען כי ועדת החריגים מתנהלת משיקולים פוליטיים, אישיים ולא עניינים.

לדברי אמילי מואטי, "הזכות להצביע בבחירות היא נשמת אפה של כל דמוקרטיה מתפקדת, לא ניתן לועדות פוליטיות למנוע מאזרחים מעורבים לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע בבחירות לכנסת ה-24. מפלגת העבודה תפעל מיד כדי שכל אזרח ישראלי השוהה בחו"ל באופן זמני יוכל להצביע בנציגויות של מדינת ישראל ברחבי העולם".

עו"ד גלעד קריב הוסיף, "העובדות הקשות שנחשפו בתקשורת סביב פעולתה של ועדת החריגים ממחישות למה בדיוק מתכוונים ראש הממשלה ושותפיו כאשר הם צועקים מבוקר ועד ערב: משילות, משילות משילות! לאור העובדה שהבחירות לכנסת ניצבות ממש בפתח, מוטלת על רשויות האכיפה, ובראשן היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה, החובה לפתוח באופן מידי במהלכי חקירה. רק כך תבלם השחיתות וימנע הניסיון לשבש את הבחירות ולהטות את תוצאתן".

עו''ד עמרי שגב, יועמ"ש מפלגת העבודה, הסביר "כפי שעולה מהפרסומים ביחס לעבודת ועדת החריגים, קיים חשש ממשי שמא השיקולים שבבסיס החלטותיה אינם על יסוד הקריטריונים הקבועים בתקנות אלא על סמך שיקולים שאינם ענייניים. מדובר בהפרה חמורה של הוראות הדין ולפיכך הגשנו הבוקר תלונה למשטרת ישראל בגין מרמה והפרת אמונים של חברי ועדת החריגים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו