זקוקים לאנרגיה חדשה? הנה כמה טכניקות לשיפור המוטיבציה

מצב הרוח שלנו נוטה להשתנות עד כדי שאנחנו באמת שואלים את עצמנו – האם נוכל לעשות את זה?

תוכן שיווקי , ט"ז באדר תשפ"א

זקוקים לאנרגיה חדשה? הנה כמה טכניקות לשיפור המוטיבציה-ערוץ 7
אנרגיה
FREEPIK

גם אם יש לנו תוכנית ברורה או פעולות לביצוע, לפעמים לדברים יש נטייה מסוימת להסתבך.

ובכל פעם שאנחנו מרגישים שנתקלנו בפני מחסום או מכשול מאתגר, מצב הרוח שלנו נוטה להשתנות עד כדי שאנחנו באמת שואלים את עצמנו – האם נוכל לעשות את זה? החדשות הטובות הן שכולנו באותה סירה ושרוב האנשים מתמודדים באופן שגרתי עם אותה כמות האתגרים ואותם המכשולים, מה שעשוי להוביל לשימוש באותם הפתרונות ממש.

מטרה אחת בכל פעם

אם אתם רוצים להניע את עצמכם ולא בטוחים מה אתם רוצים בכלל להשיג, כדאי לעצור רגע ולעשות חושבים עם עצמכם. מומלץ שבכל פעם תהיה זו מטרה אחת ברורה ומוגדרת שתניע אתכם ועליה להיות ברורה וגם מציאותית.

רשימת סיבות ומטרות

אם ידוע לכם מהן כל המטרות העצמיות בשלב הזה, אפשר להעלות אותן על הכתב ולנסות להבין מהו הצורך שנובע ממנה. למשל רצון לסייע לקרוב משפחה או חבר קרוב, להשיג יציבות גבוהה יותר או להגשים חלום ישן. זכרו שכל סיבה תוכל להתפרש כסיבה לגיטימית, אבל תצטרכו לדעת למה אתם מעוניינים להשיג את אותה המטרה ומה זה ייתן לכם.

זהו את הצורך

בהחלט קשה לשמור על התשוקה והמוטיבציה לעשות דברים שאין להם משמעות ולכן החובה שלכם לעשות אותם נובעת ככל הנראה מהצדקה מסוימת שצריך לחפש. למה אתם בעצם עושים את מה שאתם עושים?

בנו תוכנית עבודה מפורטת

כעת משאתם מבינים היטב מה קורה באמת השטח ולאן תרצו להגיע, עליכם לפרק כל אחת מהמטרות לצעדים קטנים ולהחליט על הדרך להשיג אותם. זה יעזור לכם להתקדם באופן בטוח לעבר השלמת המטרה הזו. כאן חשוב לציין שהרבה פעמים השלבים עצמם ברורים לנו, אבל כשהם נכתבים ומתועדים, הם מקבלים תוקף אמיתי ומחייב יותר ולכן מומלץ לכתוב אותם, גם אם אלו שלבים ברורים מאליהם.

התמקדו בתוצאה הסופית

טפחו הרגל לדמיין את סיום התהליך וכיצד הוא ייראה, ירגיש, מה יקרה כתוצאה מכך וכו'. ההרגל הזה יכול לקבל חיזוק משמעותי בקריאת משפטי מוטיבציה שונים, דימיון מודרך או תמונות וסיסמאות שיזכירו לכם את המטרה ואת השלב שאתם נמצאים בו כעת. תוכלו תמיד לעיין שוב ברשימת המטרות שלכם ולהיזכר מדוע כל אחת מהן חשובה לכם.

עקבו אחרי ההתקדמות

ציינו כל חלק שהושלם בתוכנית שלכם, או כתבו מה עשיתם ומה עוד נותר לבצע. ברגע שתתנהלו כך מול רשימות אישיות בנושא, זה יקל עליכם לעשות סדר בדברים וגם יעודד אתכם להמשיך קדימה.

שמרו על האופטימיות

צריך לזכור שלא כל דבר שנשיג יגיע אלינו באופן "חלק" ושמהמורות ונפילות הן חלק טבעי מההגעה לשם. לכן האמינו בעצמכם ובדרכי הפעולה שלכם, הזכירו לעצמכם שוב ושוב מהי המטרה ושאתם מסוגלים להגיע אליה. כך תוכלו להמשיך לפעול ולהסתכל קדימה על הצד החיובי ביותר.

מרגישים שאתם זקוקים לחיזוק ולמסרים חיוביים? היכנסו לאתר עדן ברכות ותיפגשו עם מאות ציטוטים, פתגמים ואמרות שמהווים מקור לחיזוק ולהשראה.