גדעון סער: מחויבים לפתרון להתיישבות הצעירה

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער: "ההתיישבות הצעירה הוזנחה במשך תריסר השנים האחרונות שבהן נתניהו כיהן כראש ממשלה"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באדר תשפ"א

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער ערך היום (ראשון) סיור בגוש עציון, יחד עם השר לשעבר זאב אלקין, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צבי האוזר, יו"ר מועצת יש"ע לשעבר ומועמד מפלגת תקווה חדשה, דני דיין ומועמדי הרשימה צחי דיקשטיין וסופי רון מוריה.

את הביקור התחיל סער בפגישה עם ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן.

"בפני ההתיישבות יש היום אתגרים ייחודים, אתגר מרכזי זה לבלום את ההשתלטות הפלסטינית על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון בכלל ובשטחי C בפרט. הדבר הזה בוצע כמעט באין מפריע בעשור האחרון מול חוסר אונים של הממשלה בראשות נתניהו", אמר סער.

"אינני מאמין שיהיה בו שינוי אם השלטון לא יתחלף, כי במשך עשר שנים היה חוסר אונים מוחלט מול ההשתלטות הזו, השתלטות הזו על השטח הפתוח, גם בשטחי B בפאתי הישובים הישראלי עם אותה מטרה לבודד את הישובים שלנו לכתר אותם ולייצר רצף טריטוריאלי פלסטיני בשטח", ציין יו"ר תקווה חדשה.

עוד הוסיף סער, "כשרואים שסגן שר במשרד ראש הממשלה פועל כדי לערב את אש"ף בבחירות בישראל מבינים שאין פה שום דבר שקשור לערכים או למחנה הלאומי- יש אינטרסים אישים שמעדיפים אותם על פני טובת המדינה, ועושים דברים חסרי מעצורים. ב23 למרץ, נפתח דף חדש של תקווה חדשה למדינת ישראל כולה וגם להתיישבות".

פורום ההתיישבות הצעירה מסר בתגובה, "מודים לגדעון סער שעמד שוב על מחויבותו להסדיר את ההתיישבות הצעירה ולפעול למען שירותים בסיסיים והכרחיים לקיום מרקם חיים תקין בישובים.
עם שותף כזה בממשלה החדשה אנו מצפים לאישור החלטת הממשלה בנוגע להסדרה, שכבר קיימת וכתובה ורק ממתינה לאישור, מיד עם כינונה".

עוד נמסר, "כמו כן, אנו מצפים מכלל ראשי המפלגות הציונות והמועמדים מטעמן להתחייב כי הסדרת ההתיישבות הצעירה תהיה תנאי לכניסתם לממשלה והעברת החלטת הממשלה להסדרה בישיבת הממשלה הראשונה תהיה פעולתם הראשונה עם כינון הממשלה".