הפגנת שמאל בבלפור
הפגנת שמאל בבלפור צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לך | מנדי ג'רופי | חדשיר

אנחנו מכירים את החבדניקי"ם המזמרים, החל באברהם פריד, דרך בני פרידמן וכלה במנדי ג'רופי, כולם שמחים, כולם אופטימיים, כולם אהובים, כולם חדורי שליחות.

כחלק מתהליך תיקון העולם שבו דוגלים החסידים, מאמינים החבדניקי"ם כי גם הדברים השליליים הקיימים בעולם טומנים בפנימיותם מטרה לקדם את הקדושה, על ידי שהם מעוררים את האדם למאמץ יתר כדי לגבור עליהם. כך משתמש ג'רופי במילה הקשה 'לך' שנאמרת בשנה האחרונה מעל כל גשר, לצד כל צומת ותחת כל תמונת פרופיל רעננה, נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והופך את משמעותה, או לפחות משיבה למשמעותה המקראית.

בזמן שהקדוש ברוך הוא בחר בגדעון להנהיג את ישראל, בזכות שלימד סנגוריה עליהם, נאמר הציווי "לך בכוחך זה והושעת את ישראל". מכאן לוקח ג'רופי את סיפורו של גדעון ודרך הרמיזה לפוליטיקה הישראלית מגיעה המסקנה, מושיע ישראל יהיה, בסופו של דבר, המשיח. לצד הלחן הקליט והנעים, שוזר ג'רופי את אות פתיחת משרד החדשות ואת קריין הרדיו עמי מיימון שמבשר על בואו הקרוב של הגואל.

לא בטוח שכל מפגיני בלפור יאהבו את המהפך שעשה ג'רופי לסיסמתם, אבל כנראה שזה לא מפריע לו, כאשר לצד טריק הכותרת והעיצוב הגרפי המזוהה עמם, הוא ממשיך לדחוף את אחדות ישראל ואת מסריו של שליח משימת הרבי האישית; 'מרבין בשמחה', לשיריו הקלילים והאהובים, כפי שעשה לאורך כל הקריירה המוזיקלית שלו.

זה חיי הרבנים | בני פרידמן | חדשיר

אחרי ג'רופי, שליח שמחה נוסף של החסידות המפורסמת בעולם, בני פרידמן, עם חדשיר מרענן, יוזמה של ארגון 'חסדי לב'.

שמענו המון שירים על אימא, קצת או הרבה פחות שירים על אבא, אבל כמעט ולא שירים על המורה, המחנך, או הרבי של הילדים. את החלל הזה ממלא פרידמן בלחן מקפיץ, במילים מלאות בתודה ובשירה חיוכית, כהרגלו של פרידמן.

בתקופת הלמידה מרחוק, אין ספק ששיר הצדעה למורים הוא דבר מבורך. כאן או מעבר לים, מורים או רבנים, עברית או אנגלית, האתגר הוא אותו אתגר, במיוחד בשנה כמו שעברנו, והתודה היא אותה תודה ונצרכת באותה מידה ואולי אפילו יותר.

שאפו בני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו