מישהו להתכרבל איתו: למה אנחנו כל כך אוהבים דובי פרווה?

הם שמנמנים, פרוותיים, תמיד מחייכים ואהובים על כולנו. למה בעצם דובי פרווה משרים עלינו כל כך הרבה נחת?

תגיות: דובים פרווה
תוכן שיווקי , י"ז באדר תשפ"א

מישהו להתכרבל איתו: למה אנחנו כל כך אוהבים דובי פרווה?-ערוץ 7
להתכרבל
FREEPIK

אם אי פעם חיפשתם מתנה רומנטית לבני הזוג, ליולדת הטרייה או לילדים קטנים שחוגגים יום הולדת, בוודאי המחשבה להזמין דובי ענק באינטרנט עברה בראשכם.

ולמרות שהיא נחשבת למתנה בנאלית בהשוואה לעולם המתנות המקוריות שלא מפסיק להתחדש, לכולנו נותרה חיבה סמויה לדובי המקסים ושובה הלב שקל להתאהב בו וכולנו נהיה שמחים לקבל. האם יש לתופעה הזו הסבר הגיוני?

זוהי הסיבה שבגללה אנחנו אוהבים דובים

דובים בטבע נחשבים לטורפי על אימתניים ובלתי צפויים. ויחד עם זאת, בעולם התרבותי הם זכו מאז ומעולם לעדנה מרוככת ואופטימית דרך שלל רב של דמויות וטיפוסים: פו הדב התמים והחברותי, דובוני אכפת-לי שמלאים בנתינה הדדית, באלו הדב שמאמץ בהתנדבות את מוגלי היתום ואיתם עוד שלל דובים אהובים ואיקוניים כמו הדב פדינגטון וטאו-טאו הנוסטלגיים, יוגי דב ופו ("קונג פו פנדה") מסרטי הילדים.

עם השנים עבר הדב גם טרנספורמציה לעולם המבוגרים והספיק לככב כסמל לתבונה ורגישות אנושית בסרטו של שפילברג "אינטליגנציה מלאכותית" וכאובייקט הקומי הגס להחריד בקומדיה המופרעת "טד" לצידו של מארק וולברג.

את הדובים אם כך, אי אפשר להפריד מהילדות שלנו ומהחוויה התרבותית גם כמבוגרים. המפגש איתם דרך סיפורים, סדרות וסרטים יוצר משהו חינני ומקסים, אבהי, דואג וסימפטי שנעים לפגוש בכל גיל. באופן לא מפתיע, דובים הפכו בעידן המודרני לבובת הפרווה הנמכרת ביותר בעולם המערבי, על חשבונם של יתר בובות הפרווה הנמכרות בחנויות כמו כלבלבים וחתלתולים, פילים וחדי קרן.

האם כדאי לקנות דובי ענק כמתנה?

באופן כללי, כל דמות או נרטיב שמתקבל בפרופורציות "אמיתיות" או קרובות לדבר האמיתי לוכד באופן מוגבר את תשומת לבנו ומייצר תחושה ריאלית יותר. לכן אם כיוונתם למתנה בכל גיל שיש בה רצון להקסים, להרשים וגם ליצור זיכרון מתוק וייחודי, בובות הדוב השונות יוכלו בהחלט להתאים לכם.

בחירה בסוג הדובי

את דגמי הדובים השונים ניתן למצוא במגוון רחב של צבעים, גדלים, וריאציות ומילויים, עם אקססוריז או בלי, עם חולצה מסוימת או בלי, יושב, עומד, בוהה או מחייך והיד עוד נטויה. בהקשר הזה הטעם האישי אמור לשחק תפקיד מרכזי, שכן כל אחד יתחבר באופן עצמאי לסוג אחר של דוב שמחייך אליו מהמדף. ועם זאת, כל עוד תוכלו לפענח את הצד של מקבלי המתנה ולהבין מי מהדובים ישמח אותם יותר, מומלץ לרכוש על סמך הדרך שבה הם עשויים להתחבר לדוב, לתכונותיו ולאווירה שהוא משרה (שמחה, ביטחון, אופטימיות, הגנה וכדומה).

גדלים אפשריים של דובי פרווה

דגמי דובי הפרווה מגיעים במגוון עצום של גדלים, אך נתייחס כאן למידות "הענק" שביניהן: דובי ענק מסוגל להתנשא לגובה מטר וחצי באופן התחלתי ולטפס משם גם עד לגובה חמישה ושישה מטרים. הגודל מהווה פקטור ישיר למחיר וכן חשוב להתייחס ברכישה גם לגודל החדר שבו הדובי יונח ככל הנראה וכמובן לתנאי הנשיאה שלו, שכן דובי שעולה על שני מטרים עשוי להיות מאסיבי למדי.

לרכישת דובים מכל הסוגים בהזמנה אונליין ומשלוח עד פתח הדלת, בקרו באתר של עדן דובים.