אזולאי: משטרת ישראל עושה דין לעצמה

"המשטרה צריכה לתת את הדין; זה היה זלזול ורמיסת הציבור החרדי; לא יתכן שמשטרת ישראל עושה דין לעצמה", טען ח"כ אזולאי

בן שאול , י"ז באדר תשפ"א

אזולאי: משטרת ישראל עושה דין לעצמה-ערוץ 7
ח"כ ינון אזולאי (ש"ס)
צילום: חזקי ברוך

הסאגה בכניסות לירושלים במהלך יום האתמול ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית-חרדית: ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) התייחס לאירוע שבו נמנע מרכבים פרטיים של נוסעים חרדיים לעבור במחסומים בדרך לירושלים, וטען כי המשטרה צריכה לתת את הדין על כך.

"כולם כשלו. במשרד התחבורה החליטו שהתחבורה הציבורית לציבור החרדי לירושלים תופסק. המשטרה – אני לא יודע באיזו סמכות, החליטה לעצור רכבים פרטיים. אין שום סמכות לעצור. המשטרה צריכה לתת את הדין. הנושא של התחבורה ציבורית צריך להיבדק לעומק. לא היה ראוי לעשות דבר כזה", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

"זה היה זלזול ורמיסת הציבור החרדי. עשו סלקציה במחסומים, חרדי חוזר הביתה, חילוני ממשיך הלאה".

"לא יתכן שכל אחד יחליט מה שבא לו וששרת התחבורה תחליט לסגור את התחבורה בלי להתייעץ עם אנשים שקצת יותר מבינים ממנה. לא יתכן שמשטרת ישראל עושה דין לעצמה בלי החלטת ממשלה ולא נותנת לציבור לעלות לירושלים. אין שום סיבה שבעולם שנקבל את הדבר הזה".

לדברי אזולאי, המשטרה הפגינה מראות שנגדו את החוק. "אני מתפלל כל יום בבית כנסת שאליו נכנסים רק מי שמחוסן או מחלים ויש שם נאמן קורונה שבודק את זה. אבל אני אומר, אתמול היה מותר לבקר את הסבא והסבתא, היה מותר לצאת. אין לי בעיה עם אלה שהלכו לבקר את הסבא והסבתא שזה גם מותר על פי החוק כאמור".

אזולאי האשים גם את הציבור החרדי. "צריך לקחת את האחריות ולומר את הביקורת גם עלינו. אנחנו כציבור היינו צריכים להישאר בבתים ולא לצאת בהמונינו למקומות שביקשו מראש לא לצאת. גם אם מותר".

בדבריו התייחס לביקורת החריפה כלפי הנציגות החרדית שלא עשתה דבר למנוע את הסאגה. "שהציבור שלנו יסתכל על הנציגים שלנו ולא על דברים נקודתיים בלבד", מבקש אזולאי ומוסיף: "אנחנו לא מפחדים לבקר את הממשלה כשצריך".