אליהו ליבמן, ראש המועצה המקומית קרית ארבע חברון

ראש מועצת קרית ארבע-חברון אליהו ליבמן התארח באולפן ערוץ 7, וסיפר על אתגרי המועצה בראשותו בתקופה הקרובה.

"הקב"ה מגלגל אותנו לשליחות בעולם ויש לי הזכות להיות ראש מועצה בעיר האבות, עם קהילה אידיאליסטית ורבת חסד. כל עם ישראל התקבץ לעיר האבות ומתחבר לזהות היהודית".

על יחסה של התקשורת ויחסם של ארגוני השמאל לקרית ארבע-חברון אומר ליבמן כי אכן מדובר בישוב שהיה לפורץ דרך בהתיישבות כולה ו"לחיות שם ביום ובלילה לאורך כל השנה זה משהו מאוד מאתגר ומיוחד".

על טענת השמאל להשקעה מוגזמת של כוחות ביטחון בקרית ארבע להגנה על תושביה מהישובים הערביים השכנים, אומר ליבמן כי זהו בדיוק מצבה של ישראל כולה שאינה אלא סיכה על הגלובוס וסביבה מאות מיליוני ערבים. "חזרנו לנחלת אבותינו והזכות של עם ישראל מתחילה במקום שבו הכול התחיל, במקום שבו האבות והאמהות חיו והתחילו את הסיפור של כולנו".

על כביש עוקף אל ערוב שצפוי לשדרג משמעותית את הדרך המובילה מירושלים לקרית ארבע, הוא אומר כי מרנין את הלב לראות את הסלילה של הכביש העוקף הולכת ומתפתחת ודונמים נוספים של ארץ ישראל הופכים לכביש רחב ידיים שיאפשר נסיעה בטוחה, ובהקשר זה הוא ממליץ למעוניינים למהר ולרכוש דיור בקריה בטרם יעלו המחירים עם השיפור המתקרב.

"למעלה ממיליון יהודים מהארץ ומהעולם מגיעים להתחבר לזהות היהודית במערת המכפלה ובעיר האבות. זה לא היה קורה אם לא הינו גרים בעיר האבות קרית ארבע חברון ונאחזים בה במסירות נפש", אומר ליבמן המבהיר כי יש עוד רבות לבנות במקום "כי הבניין של עיר האבות הוא הבניין של עם ישראל".

"הרעיון הוא לא רק לחיות ליד האבות והאמהות אלא לחיות את הערכים, את החסד את מסירות הנפש, את אמירת האמת גם אם היא לא נעימה. יש בכך ערך גדול".

ומה באשר לממשל ביידן? האם הוא גורם לחשש כלשהו? ליבמן מפגין ביטחון: "מי שמאמין לא מפחד. אנחנו בעולם הזה באנו לשליחות ואנחנו יודעים שיש אתגרים והקב"ה רוצה שנאהב יותר את ארץ ישראל עם האתגרים ונצלח כל אתגר לפיתוח וקידום עיר האבות. אנחנו מחויבים למקסימום השתדלות במסד הנתונים שיש לנו".

באשר לסוגיה הפוליטית לנוכח הבחירות המתקרבות מתייחס ליבמן לבחירתו של דוד אלחיאני, ראש מועצת יש"ע, לעזוב את הליכוד לטובת מפלגתו החדשה של גדעון סער: "דוד אלחיאני הוא חבר קרוב. יש לו הרבה מאוד זכויות כראש מועצת בקעת הירדן והוא עושה הרבה דברים טובים כראש מועצת יש"ע. הוא בחר את הבחירה שלו וזו זכותו. לנו חשובה הדרך. כל מי שיקים ממשלה שהיא גם ימנית, גם יהודית, כלומר כזו התומכת במסורת ובזהות היהודית, נשתף איתו פעולה ונהיה חלק. מה שחשוב הוא שתהיה ממשלה ימנית יחד עם המפלגות הדתיות והחרדיות וכך נקדם את כל ארץ ישראל ואת יהודה ושומרון".

על הנגשת מערת המכפלה אומר ליבמן כי מדובר במחדל נוראי של משילות. "בושה לנו כמדינה וכתושבים שאנחנו לא יודעים להנגיש את המערה. צריך פחות לדבר ויותר לעשות וחובת ההוכחה על כל בעלי התפקידים בישראל. כל יום שזה לא קורה זו תעודת עניות לנו כמדינה", קובע ליבמן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו