פחות מתאים לשיחות זום
פחות מתאים לשיחות זום צילום: iStock

בתי המשפט בארצות הברית עברו למתכונת קורונה ומתנהלים בזום, אבל מסתבר שלא כולם טורחים להתחבר אליהם דווקא מהבית. רופא שזומן לבית משפט לתעבורה החליט להיכנס לזום מהעבודה, תוך כדי הניתוח.

ד"ר סקוט גרין זומן בימים האחרונים לבית המשפט לתעבורה בסקרמנטו, קליפורניה, והפתיע את השופט כאשר הופיע לבוש בבגדי מנתח. השופט, גארי לינק, שהבחין גם בחדר הניתוח ברקע, שאל את ד"ר גרין האם הוא נמצא באמצע ניתוח והאם הוא בטוח שהוא זמין לשימוע במצב כזה.

ד"ר גרין הודה שהוא נמצא באמצע ניתוח, אבל טען שהוא יכול לדבר ושמבחינתו ניתן להמשיך. השופט התנגד להמשך המשפט וטען כי הוא "לא מרגיש בנוח" לנהל את המשפט כאשר בריאות המנותח עלולה להינזק. ד"ר גרין הסביר כי מנתח אחר שנמצא בחדר עושה את הניתוח בפועל וכי הוא רק מסתכל עליו ומסייע לו, אבל השופט עדיין לא השתכנע, וסירב להמשיך.

השופט סיים את הדיון בטענה שזה "לא ראוי" להמשיך כך את המשפט וכי הם יקבעו זמן אחר בו המנתח לא יהיה עסוק בניתוח או צריך להיות קשוב לצרכי המנותח.

למרבה המזל, התקרית המצחיקה לא נותרה רק בגבולות הזום, כאשר בעקבות החלטת בית המשפט בסקרמנטו כל השימועים משודרים גם בערוץ היוטיוב ופתוחים לציבור הרחב. הסרטון הקצר מהמשפט הופץ במהירות ברשתות החברתיות וגרר ביקורת כלפי המנתח שהסכים לסכן את בריאות המנותח למען הנוחות שלו.

בתי המשפט המתנהלים בזום עשויים לחסוך זמן רב לתושבים, אבל ייתכן שלאחר הקורונה ישקלו לבטל אותם בעקבות אירועים כאלו או המקרה שאירע לאחרונה על עורך הדין שנהפך לחתול במשפט.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!