השר אוחנה ביקר את אריה שיף

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ביקר הבוקר (ג') את אריה שיף בביתו שבערד. שיף נאשם בהמתה בקלות דעת לאחר שירה לעבר בדואי שפרץ לרכבו.

בפגישתם אמר השר אוחנה לשיף: "כתב האישום נגדך לא צריך היה להיות מוגש, ומשהוגש – צריך לבטלו. כמו בדרך כלל, ובניגוד לדעה הציבורית הרווחת — הבעיה איננה בחוק, ולא בלשון החוק. הבעיה היא במפרשי החוק. ברצותם — יעניקו לחוק פרשנות מצמצמת עד כדי מאיינת (וכך נוהגים בד"כ הפרשנים בסוגיות של הגנה עצמית), וברצותם — פרשנות רחבה ומאפשרת.

''הם נטלו לעצמם את הכוח ליצוק תוכן או לרוקן מתוכן את החוק", תקף אוחנה את הפרליקטות, ''כל מקרה צריך להיבחן לאור מכלול הנסיבות המרכיבות אותו. אני קורא לרשויות החוק, לפרקליטות ולבתי המשפט לחזור למקורות: החוק נועד להגן על אנשים כמו אריה שיף מפני העבריינים שממעשיהם התגונן".

תיעוד התקרית בה ירה אריה שיף בגנב רכב מצלמות האבטחה

לפני כחודשיים עצרה המשטרה שני ערבים החשודים במעורבים בגניבת רכבו של אריה שיף בערד, תקרית שבמהלכה ירה שיף באחד הפורצים והרג אותו.

בפעילות מבצעית של שוטרי תחנת ערד ולוחמי יס"מ אותרו שני החשודים בצומת שוקת: ערבי 24, שוהה בלתי חוקית מכפר יאטה וערבי בן 24, תושב תל שבע החשוד בהסעתו. השניים יובאו לדיון בבית המשפט.

כאמור, בלילה שבו גנבו את רכבו של שיף בעיר ערד, הוא ירה למוות בפורץ מוחמד אלטראש. השניים שנעצרו היו מעורבים בגניבה. בסרטון האבטחה שנמצא נראה שיף יורה בפורץ מחמד אלאטראש, כאשר זה עמד להימלט עם הרכב. הכדור פגע בראשו של הפורץ ובהמשך הוא מת מפצעיו.