ח״כ אוריאל בוסו: יש רגולטור אחד ליהדות - הרבנות הראשית

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) על הכרעת בג"ץ שקבעה שגם מי שלא עבר גיור הלכתי בארץ יוכר כיהודי: "הבעיה היא בג"ץ. ארצה לדעת שבני יתחתן עם יהודיה כחוק"

103FM , י"ח באדר תשפ"א

ח״כ אוריאל בוסו: יש רגולטור אחד ליהדות - הרבנות הראשית-ערוץ 7
ח"כ אוריאל בוסו
צילום: חזקי ברוך

שלושה שבועות לפני הבחירות הרביעיות,  בית המשפט העליון קבע כי גם מי שלא עבר גיור כהלכה בארץ יוכל להיות מוכר כיהודי. בנוסף, מי שעבר גיור רפורמי וקונסרבטיבי יוכל ליהנות מחוק השבות.

חבר הכנסת אוריאל בוסו (ש"ס) שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ותקף את ההחלטה. "בג"ץ היה צריך לגלגל את זה מכל המדרגות, הבעיה היא בג"ץ. בג"ץ יודע שאתה נמצא 3 שבועות לפני בחירות, לא ראוי שהוא יגיד עוד 3 שבועות? עכשיו לבצע החלטה? סוג של מחטף", והוסיף: "אני לא חושב שבג"ץ יכול לקבל החלטה ששופט יכול להיות שופט בלי ללמוד משפטים".

הוא ציין כי במהלך השנים "הוקמו ועדות, הלכנו לשנתיים של בחירות. מבחינתנו החקיקה עמדה לצאת לביצוע. אין ספק שאתמול בג"ץ הניח את קווי היסוד של הממשלה הבאה. יש רגולטור שמחליט מה עם החיסונים וכללי הקורונה, שקוראים לו משרד הבריאות. יש רגולטור אחד בנושא היהדות – הרבנות הראשית.

״יש רבנים שנבחרו בבחירות והם אמונים על הנושא. אני לא מחייב אף אחד (להתגייר), אבל אני רוצה לדעת שהילד שלי יתחתן עם ילדה יהודייה כהלכה ולא כחוק". לסיום, הבהיר כי ש"ס תציב תנאי להקמת ממשלה: "טיפול והסדרה מידית בנושא הגיור".