אף רב לא יישמע לבג"ץ, ההלכה לא תשתנה

חתן פרס ישראל הרב יעקב אריאל: איש לא יצרף למניין גר שהצהיר הצהרה דקלרטיבית אצל רפורמים. משה ניסים: הרבנים הראשיים דחו את ההמלצות שלי, הם גרמו לפסק הדין הזה.

ערוץ 7 , י"ח באדר תשפ"א

אף רב לא יישמע לבג"ץ, ההלכה לא תשתנה-ערוץ 7
תפילת שחרית בכותל
צילום: המטה המשותף לשמירת קדושת הכותל

רבה של העיר רמת גן לשעבר, חתן פרס ישראל הרב יעקב אריאל, הגיב הבוקר (שלישי) לפסיקת בג''ץ ולפיה ישראל תכיר בגיורים רפורמים וקונסרבטיבים ואף תאפשר לאותם מתגיירים לעלות לארץ במסגרת חוק השבות.

"אף רב לא יישמע לבג"ץ. ההלכה לא מכירה בזה ובג"ץ לא ישנה את ההלכה", אמר הרב אריאל לגלי צה''ל, "גיור רפורמי זה דקלרציה בלבד שלא הופכת גוי ליהודי. למעשה איש לא יצרף למניין גר שהצהיר הצהרה דקלרטיבית אצל רפורמים, איש לא יחתן אותו".

השר לשעבר משה ניסים, שמונה על ידי נתניהו ליצור מתווה גיור חדש, הסביר ברשת ב': ''לבג"צ לא הייתה ברירה, הוא נאלץ לתת את פסק הדין. בית המשפט, בכל ההחלטות, הפציר בכנסת לחוקק חוק והכנסת נמנעה מלטפל בעניין.

"בזמנו הצעתי להקים בתי דין לגיור וקבעתי שהגיור יהיה לפי דין תורה, והדיינים יהיו מוסמכי הרבנות הראשית. לא קיבלו את ההצעה כי לא הופיעו המילים 'תחת הפיקוח של הרבנות הראשית'. הם גרמו לפסיקת בג"ץ", טען ניסים.

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד הביע תקווה שפסיקת בג''ץ תאחד את כל הכוחות הפוליטיים שמבקשים ''לסיים עם העריצות'' של השופטים. ''החלטת בג''ץ מבורכת, אמר. ''ההחלטה תאחד את כל הכוחות הפוליטיים הנדרשים כדי לסיים עם העריצות הזו אחת ולתמיד. בג''ץ הטיל זרקור על התהליך המסוכן שהוא מחולל כאן בשיטתיות ובחוסר סמכות, לחיסול אופיה היהודי והדמוקרטי של ישראל. טוב שזה קורה עכשיו בסמוך לבחירות. אזרחי ישראל יאמרו להם בקלפי עד כאן''.