פינה חמה לחיילים ביקיר
פינה חמה לחיילים ביקיר צילום: רועי חדי

תושבי היישוב יקיר בשומרון שיפצו את הפינה החמה לחיילים שהובאה למקום על-ידי המועצה האזורית שומרון בסיוע הקרן לישראל אחת ובתרומת משפחת בלוז משיקגו.

כ-70 משפחות מיישובי גוש קנה התגייסו להביא מרק לחיילים בימי החורף הקרים, חלק מהתושבים התנדבו לתרום כסף באופן קבוע לפינה לטובת תחזוקה שוטפת ורכישת כיבוד ואחרים התנדבו לנקות את המקום ולתחזק אותו על בסיס שבועי.

הפינה החמה המחודשת נחנכה בנוכחות ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סמח"ט אפרים סא"ל וואפא חירבאווי, הרב אהרון כהן רבה של יקיר, יו"ר יקיר רויטל גוטמן, יו"ר הוועדה למען החייל במועצה יניר שדה ומנהל אגף הבטחון במועצה יונתן שמחי. במהלך הטקס עלו בזום מניו יורק ושיקגו בני משפחת בלוז שתרמו את המקום ומנכל הקרן לישראל אחת סקוט פלדמן.

"ההתגייסות של התושבים למען החיילים מרגשת ומפעימה כל פעם מחדש", אומר יוסי דגן, "מהנוער ועד להנהגת הישוב כולם כאן התגייסו כדי לתת לחיילים להרגיש בנוח, ולקבל רגע של שקט ופינוק, החיילים זה ההתיישבות וההתיישבות זה החיילים".

רב היישוב יקיר הרב אהרון כהן: "הפינה החמה מבטאת את כל היפה והמאחד שבעם ישראל - התנדבות של נוער ותושבים, במסירות ובאהבה מתוך רצון להוקיר את חיילי צה״ל שעושים הכל למען ביטחון מדינת ישראל. אנו זוכים לראות איך ההתיישבות הולכת וגדלה ומוציאה מתוכה כוחות נפלאים של התנדבות ועשייה בתחומים רבים ומגדלת נוער שמחובר לעשייה ולהתנדבות. אנו מקווים כי הפינה תשמש את חיילי האזור ותחבר אותם באהבה אל השומרון".

סמח"ט שומרון וואפא חירבאווי: "אני מרגיש בשומרון בבית ואני אומר גם בשם החיילים - אנחנו אוהבים ומעריכים את תושבי השומרון".

מנהל הפרוייקטים הביטחוניים של הקרן לישראל אחת מארק פרוזיבור: "זו הרגשה מאוד מיוחדת לראות איך תושבי יקיר השקיעו במסירות נפש וגם התורמים התרגשו, אני חושב שפינות חמות לחיילים שמנוהלות ע''י ישובים זה הרבה יותר משמעותי מסתם פינת קפה, זה מייצר קשר מיוחד בין החיילים לתושבים ומביא לאחדות שמחזקת אותנו כעם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו