אל תשכחו את הילדים

בתי כנסת רבים נפתחו למחוסנים ומחלימים. ילדים מתחת לגיל 16 נאלצים להישאר בבית. בארגון בתי הכנסת קוראים לקיים מניינים גם בשטח פתוח.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ח באדר תשפ"א

אל תשכחו את הילדים-ערוץ 7
למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: דוד כהן, פלאש 90

בתי כנסת רבים נפתחו בשבוע שעבר בתו ירוק למחוסנים ומחלימים, אך ילדים מתחת לגיל 16 שאין באפשרותם להתחסן מנועים מלהיכנס לבתי הכנסת ולהתפלל יחד עם הוריהם.

הארגון העולמי של בתי הכנסת קורא לציבור שלא "לשכוח" את הילדים ולקיים במקביל לתפילות בבתי הכנסת - גם מנייני תפילה בשטח הפתוח ובכך להפוך את האתגר להזדמנות.

''הפגיעה בילדינו במהלך השנה האחרונה היתה גדולה", אמרו בארגון. ''הם כמעט ולא הגיעו לבתי הספר, נמנעו מהם מפגשים ופעילויות חברתיות, והם הורחקו יחד איתנו המבוגרים גם מבתי הכנסת. ילדים שהגיעו לגיל המצוות, נאלצו לחגוג בר מצווה בקרב המשפחה הגרעינית בקריאה מן החומש- גם אחרי חודשים ארוכים של הכנות לעליה לתורה.

''כעת, כאשר נפתחו בתי הכנסת לפי התו הירוק- הילדים (עד גיל 16) שאינם יכולים להתחסן מוצאים את עצמם עדיין שוב מחוץ לבתי הכנסת. חובתנו כמבוגרים, כהורים, כרבנים וכגבאים לוודא ולדאוג שאנחנו לא שוכחים אותם. עלינו לארגן במקביל גם מניינים בשטח פתוח בקפסולות המותרות לטובת הילדים. הפגיעה הרוחנית והדתית של החרגתם יכולה כך להצטמצם''.

בארגון בתי הכנסת מוסיפים כי ''במניין כזה אפשר למנותם כגבאים, קוראים בתורה, בעלי תפילה ושליחי ציבור ודורשי דברי תורה. כך נוכל להפוך את הקושי לאתגר מלמד ומחבר. בתפילה שנחזור כולנו בבריאות איתנה לתפילה משותפת בתוך בתי הכנסת יחד עם המשפחה כולה''.