אינטרנט ביתי מהיר יותר
אינטרנט ביתי מהיר יותרצילום: PIXABAY

בעשורים האחרונים העולם התקדם בצעדים כה ענקיים, עד כי לעיתים קשה לנו לזכור שפעם היינו עושים שימוש במחשב אחד, נייח, בעל מודם איטי ורועש במיוחד.

מאז, הטכנולוגיה התקדמה בצעדים ענקיים, והתרגלנו לקצב מהיר בכל הקשור לאופן בו אנו עושים שימוש באינטרנט – וזאת ככל הנראה הסיבה לכך שקליטה איטית או לא איכותית במיוחד יכולה להוציא אותנו מדעתנו.

אז כיצד ניתן להגדיל את טווח הקליטה של האינטרנט הביתי? לפניכם כמה טיפים שתוכלו ליישם.

הקפידו שלא למקם את הנתב בממ"ד

חשוב להבין כי דלתות, חלונות וקירות מקשים על קליטת האינטרנט וגורמים לאיכות שלה לרדת. מסיבה זו, חשוב למקם את נתב האינטרנט במיקום "פתוח" יחסית ולהזיז אותו מחדרים סגורים – בדגש על חדר הממ"ד, אשר מתאפיין בקירות עבים ואטומים במיוחד. לקליטה אידיאלית, מקמו את נתב האינטרנט במיקום מרכזי ככל הניתן בבית.

בצעו עדכון קושחה

לעיתים קליטת האינטרנט איטית יותר כיוון שהקושחה של הנתב ישנה או לא מעודכנת. מסיבה זו, חשוב לבצע בנתב עדכוני קושחה על בסיס קבוע. אם אתם יודעים לעשות זאת בעצמם, הקפידו לבצע את העדכון אחת לחצי שנה, ואם אינכם יודעים לעשות זאת – היעזרו באיש מקצוע שמכיר את ממשק ההגדרות של דגם הנתב הספציפי שלכם או אף עם ספק האינטרנט שלכם, שיוכל להסביר לכם כיצד לעשות זאת. קחו בחשבון ששירות זה כרוך לעיתים בתשלום.

נתקו מכשירים מיותרים מרשת האינטרנט

חשוב להבין כי לאינטרנט שלנו רוחב פס מסוים, ועל רוחב פס זה "מתיישבים" כל המכשירים שפועלים על בסיס האינטרנט: מחשבים ניידים, מחשבים נייחים, טאבלטים, מכשירים סלולריים, קונסולות משחקים כמו למשל פלייסטיישן ואקס-בוקס, טלוויזיות חכמות ועוד.

כאשר כל המכשירים הללו מחוברים לרשת האינטרנט ועושים בה שימוש במקביל, לא מן הנמנע שנחווה מהירות גלישה נמוכה יותר. מסיבה זו, חשוב לנתק מהאינטרנט את המכשירים שאנו לא עושים בהם שימוש, או לכל הפחות, לחבר אותם לנתב באופן ישיר ולא באמצעות ה-WIFI.

שנו את הערוץ בנתב

ייתכן שלאנשים הממוקמים בקרבתכם, כמו למשל השכנים שלכם, יש נתבים שמשדרים על אותו ערוץ WIFI שגם הנתב שלכם משדר עליו – עניין אשר יוצר עומס באותו ערוץ, וכתוצאה מכך, חוויית הגלישה הופכת לאיטית יותר ופחות איכותית.

אם אתם יודעים כיצד להיכנס להגדרות הנתב, תוכלו לשנות שם את הערוצים ו"לשחק" איתם עד שתגיעו לקליטה מקסימלית. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, לרוב ספק האינטרנט שלכם יוכל לעשות זאת עבורכם או לכל הפחות להדריך אתכם כיצד לבצע את הפעולה.