נתניהו בתוכנית
נתניהו בתוכנית צילום: ערוץ 13

ועדת הבחירות המרכזית אסרה על ערוץ רשת 13 לשדר את הקטע בתוכנית "סטנדאפ Nation" אליו הצטלם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בעקבות עתירה שהוגשה נגד נתניהו ו"רשת", ועדת הבחירות קבעה כי השתתפותו עלולה להיחשב כתעמולת בחירות ולכן פסלה אותו.

''תראו מי הגיע לעשות סטנד אפ'', נכתב אתמול בחשבון הטוויטר של ערוץ 13, ''ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו הגיע הבוקר לצילומי סטנדאפ NATION, בהובלת שלום אסייג וליטל שוורץ. זוהי פעם ראשונה שראש ממשלה בישראל מגיע לעשות סטנדאפ''.

התוכנית תשודר הערב אך לאור החלטת ועדת הבחירות לא נוכל לראות את קטע הסטנדאפ בכיכובו של ראש הממשלה.

יו"ר הוועדה, השופט עוזי פוגלמן, הסביר כי לאורך הקטע "שזורים מסרים שנמצאים על סדר היום הפוליטי".

פוגלמן קובע כי השתתפות ראש הממשלה בתוכנית "סמוך למועד הבחירות ולאור העובדה כי ברשת ידעו שלא יוכלו להביא מועמדים פוליטיים אחרים בעקבות לוח הזמנים, יכולים לייצר את הרושם כי מדובר בתעמולת בחירות".

מהליכוד נמסר: ''אנחנו נערער על ההחלטה לצנזר את ראש הממשלה נתניהו הערב בערוץ 13. אותנו מצנזרים, בזמן שלא מצנזרים את הראיונות המלטפים של כל יתר הפוליטיקאים בתוכניות אירוח כמו אופירה וברקו או את התעמולה הפוליטית ב'ארץ נהדרת'. לא ייתכן שיהיה דין אחד לליכוד ודין אחר לכל השאר''.

מרשת 13 נמסר: ''ועדת הבחירות המרכזית לא אישרה לצערנו את שידור קטע מהתכנית סטנדאפ ניישן בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו. עם זאת, אנחנו מבטיחים לכם תוכנית מצחיקה, מבדרת ומהנה במיוחד".

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "פשוט לא יאמן, יו״ר וועדת הבחירות, השופט פוגלמן, שאיש לא בחר בו, החליט על דעת עצמו וללא כל סמכות, לאסור את שידור תוכנית הסטנד אפ של נתניהו עם שלום אסייג בטלוויזיה, כי מדובר ב'תעמולת בחירות'. את שטיפת המוח ותעמולת הבחירות למען השמאל הוא כמובן לא אוסר".