גנץ: איראן מנסה לשפר עמדות לקראת המו"מ בנושא הגרעין

"נמשיך לפעול מול כל איום, ביחד עם השותפות החדשות והישנות ובראשן ארצות הברית, כדי שאיראן לא תוכל לפתח יכולת גרעינית", הצהיר גנץ

ערוץ 7 , י"ח באדר תשפ"א

שר הביטחון בני גנץ ביקר היום (שלישי) באוגדת עזה ביחד עם סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד דרום אלוף הרצי הלוי, מפקד אוגדת עזה תא"ל נמרוד אלוני ובכירים נוספים.

בסיכום הסיור אמר השר גנץ, "אני מסיים סיור בגזרת עזה. למרות השקט היחסי - ארגוני הטרור מנסים להתעצם ואנחנו נמצאים בהיערכות גם לקראת חודשי הקיץ. מדינת ישראל פועלת בנחישות מול החמאס והג'יהאד כל הזמן".

"לעזה יש גם הזדמנות", הוסיף שר הביטחון, "אם במקום לפתח רקטות החמאס היה מחזיר את השבויים והנעדרים הישראלים - היינו יכולים להרחיב את המסחר והכלכלה ולשנות את אורח החיים של תושבי הרצועה, שבסופו של דבר, האזרחים שחיים שם משמשים כלי בידי ארגוני הטרור".

לדבריו, "המקום הזה, כרם שלום, מעביר סחורה בכל הרמות לרצועת עזה והוא יכול וצריך להפוך לגשר לפיתוח הכלכלה העזתית".

בהמשך התייחס שר הביטחון להתנהלותה של איראן, "ראינו בימים האחרונים גם ניסיונות של איראן לפעול בכדי לשפר את עמדת המיקוח שלה במשא ומתן על הסכם הגרעין. הרבה פעמים לא יודעים מה ישראל עושה, אבל אני מבטיח שאף אחד לא יחצה גבולות. אנחנו נמשיך לפעול מול כל איום, ביחד עם השותפות החדשות והישנות ובראשן ארצות הברית, כדי שאיראן לא תוכל לפתח יכולת גרעינית".