ח"כ פלוסקוב: הקמפיין הרוסי של ליברמן - אנטישמי

ח"כ פלוסקוב במתקפה חריפה נגד קמפיין 'ישראל ביתנו' ברוסית. לדבריה מדובר באנטישמיות, בפילוג ושיסוי. "דוברי הרוסית רבים לא שם".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ח באדר תשפ"א

חברת הכנסת טלי פלוסקוב מהליכוד מתקשה להבין את ההחלטה למנוע מערוץ 13 לשדר את הופעת הסטנדאפ של ראש הממשלה.

"לא האמנתי. אני לא מבינה למה פוליטיקאים אחרים יכולים ורק ראש הממשלה לא", אומרת פלוסקוב שאינה מקבלת את הטיעון שראש הממשלה מנצל את הפלטפורמה הזו כחלק מהקמפיין שלו בעוד לטעמה כולם עושים זאת וזה בסדר.

"כמו כל הליכודניקים האחרים, לא רק חברי כנסת, לא מבינים למה יש כזה חוסר שוויון. הליכוד הוא סוג ב'? נדרוש לאפשר לנו לעשות את מה שמותר לאחרים", היא אומרת וסבורה שההחלטה תחזק את ההצבעה למפלגתה.

כאחראית למטה דוברי הרוסית בליכוד מקפידה חברת הכנסת פלוסקוב להדגיש כי שלא כפי שיש מי שמנסה לצייר זאת, לא כל דוברי הרוסית אצל ליברמן. "יש הרבה אנשים שלא מסכימים לדרך שלו, לאנטישמיות שלו, לקמפיין שבו הוא בחר".

פלוסקוב אינה מסתייגת מההגדרה אנטישמיות כשהיא מתייחסת לקמפיין של 'ישראל ביתנו' ומספרת על הצעת חוק אותה הגישה לאסור אנטישמיות והשוואתה לגזענות ובה מופיעה גם גזענות על רקע דתי, שאותה לדבריו ניתן למצוא כבר למעלה משנה בקמפיין של ליברמן. על כך היא מפרטת ומבהירה כי מי שקורא רוסית רואה את הדברים המופיעים בקמפיין. "כתוב שם בפניה לאזרחים שלא נותנים להם העלאה בפנסיה כי כל הכסף הולך לחרדים שלא עובדים ומתקיימים על חשבונינו, החיילים שלנו משרתים בצבא והילדים שלהם מנצלים את זה. אלו דברים מאוד קשים".

"יש קבוצה גדולה של דוברי רוסית שלא מקבלים את זה ואכן המטה של דוברי הרוסית בליכוד הולך וגדל. מדובר באנשים שמעריכים את המדינה הזו ויודעים מהי יהדות ורוצים שיותר אנשים יתחברו למדינה".

פלוסקוב מוסיפה ואומרת כי היא עצמה יכולה לומר שאחרי שלושים שנה בישראל היא גאה במדינה וכך היא רוצה שיאמרו בקול רם עוד ועוד דוברי רוסית. מנגד, "ליברמן לא מאחד, משסה ומפצל את העם הזה ולי מאוד קשה עם זה".

בסוגיה אחרת, סוגיית החיסונים, מספרת פלוסקוב על אזרחים הפנים אליה ואל ח"כים אחרים בקריאה להצביע נגד הדרכון הירוק וקובעים כי מדובר בהרס הדמוקרטיה ופגיעה בזכויות הפרט. "לא המצאנו את הדבר הזה כדי להמציא דבר חדש לחיים שלנו. אנחנו בתקופת קורונה והדבר היחיד שמאפשר התמודדות הוא חיסונים, ואם מישהו לא דואג לעצמו זה עניינו שלו, אבל מי שלידו לא יכול להיפגע בגלל שמישהו אחר לא התחסן".