הרב שמואל אליהו על בג"ץ הרפורמים: "אין לפסיקה שלהם שום ערך"

הרב שמואל אליהו התייחס לפסיקת בג"ץ בעניין הגיורים הרפורמים והקונסברטיבים: "תאוות השררה שלהם תרשם לדראון עולם על דפי ההיסטוריה".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ח באדר תשפ"א

הרב שמואל אליהו על בג"ץ הרפורמים: "אין לפסיקה שלהם שום ערך"-ערוץ 7
הרב שמואל אליהו
אלעד מרק

רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל אליהו, הגיב הערב (שלישי) להחלטת בג"ץ להכיר בגיור רפורמי לעניין חוק השבות.

"הפסיקה הזאת היא טעות שעלולה להטעות אנשים שרוצים להצטרף ליהדות", אמר. "הם עלולים לחשוב בעקבות הפסיקה כי גיור ריפורמי נחשב גיור וזו טעות גדולה. 'אסור להונות את הגר'".

הוא הוסיף: "כל המועמדים לגיור צריכים לדעת כי שום רב אחראי בישראל לא יסמוך על גיור ריפורמי. לא ירשום גר ריפורמי כיהודי. לא יחתן אותו, לא יקבור אותו בבית קברות כיהודי. אל תסמכו על בג"ץ. הם טועים ומטעים. אין לפסיקה שלהם שום ערך".

"השופטים הללו לא מבינים בתחום הזה", אמר. "כל אדם בר דעת יודע שלא לוקחים תרופה מאדם שלא למד ומתחזה רופא. כך אי אפשר לסמוך על גיור של אדם שמתחזה לרב, עובר על כל התורה כולה, אוכל נבלות וטרפות ומחלל שבת ויום כיפור".

"בשולי הדברים נאמר בכאב כי מפליא לראות את תאוות השררה של השופטים שמנסים לנכס לעצמם סמכויות בדברים שאינם בסמכותם ואין להם בהם שום הבנה. הסמכות לקבוע גיור היא של הרבנות הראשית לישראל שזה תפקידה. תאוות השררה שלהם תירשם לדיראון עולם על דפי ההיסטוריה", כך הרב שמואל אליהו.