ח"כ מתן כהנא: מי שמשאיר החלטות לבג"ץ נשאר בלי כלום

חבר הכנסת מתן כהנא חושב שאחת המשימות הראשונות של הממשלה הבאה תהיה לחוקק חוק גיור. לדעתו, גרירת הרגליים הפוליטית היתה טעות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ט באדר תשפ"א

ח"כ מתן כהנא: מי שמשאיר החלטות לבג"ץ נשאר בלי כלום-ערוץ 7
מתן כהנא באולפן ערוץ 7
צילום: ערוץ 7

חבר הכנסת מתן כהנא מימינה חושב שההימנעות מהחלטה פוליטית בנוגע לחוק הגיור היא זו שהביאה את החלטת בג"ץ לאישור גיורים רפורמים וקונסרבטיביים לעניין חוק השבות.

"בג"ץ מתערב בעניינים לא לו וצריך לרסן אותו, אבל זה היה מהלך צפוי לחלוטין. כבר שנה וחצי שאני מתריע שאם לא נקדם חוק גיור ממלכתי ברוח 'מתווה נסים' נגיע בדיוק למצב הזה. זה כל כך מצער", אומר כהנא בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "אני נסמך בענייני דת ומדינה על גדולי הרבנים שלנו. שוחחתי בנושא הזה כמה פעמים עם הרב חיים דרוקמן שסמך את ידו על 'מתווה נסים' תוך תשומת לב לדברים קטנים שיש לתקן בו. לצערי, יש כאלה הנוקטים בגישה החרדית של הכל או כלום. כשמשאירים לבג"ץ להחליט אנחנו בסוף נשארים בלי כלום".

איך מתקנים את המצב הזה עכשיו? "להבנתי בג"ץ השאיר פתח לחוקק חוק גיור ממלכתי ואני מקווה מאוד שנצליח לעשות את הדבר הזה".

כהנא תוקף את ח"כ יצחק פינדרוס שדיבר בגנות ההכרה בגיורי צה"ל ומאז הספיק להתנצל. "מה שאמר ח"כ פינדרוס נאמר בנוכחותי ואני מיד נזעקתי להגן על כבודם של חיילי צה"ל המתגיירים וגם של הרבנות הראשית שהגיורים מתבצעים מטעמה. ציינתי גם שהרב עובדיה יוסף תמך בגיורים הללו. אני חושב שזו אמירה מחפירה וחבל שהדברים נאמרו. המתגיירים דרך צה"ל לא רק שמביעים את רצונם להתגייר בגיור אמיתי ואורתודוכסי אלא עושים זאת דרך שירות צבאי".