מיקי זוהר: "אם נצטרך - נלך בגאווה לאופוזיציה"

יו"ר הקואליציה מודאג מהסקרים, לא יסכים לעוד ממשלה עם כחול ולבן ותוקף את העיתונאים: "כלי התקשורת לא יודעים לכבד את ראש ממשלת ישראל"

103FM , י"ט באדר תשפ"א

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, ידוע כמי שלא מהסס לתקוף בחירוף נפש את מבקריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בריאיון לטל שלו במשדר 'בחירות אישיות' של 'וואלה' ו־103fm לא היסס להתבטא בחריפות נגד התקשורת, שלדבריו נוהגת בנתניהו בחוסר כבוד, מתח ביקורת חריפה על גורמים במערכת הפוליטית, ובראשם יו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא ביטון, על אוזלת ידם וחלקם בחוסר ההצלחה שבניהול המשבר.

לצד הקריאה להצביע לליכוד, התייחס, אולי לראשונה, לאפשרות שיראה את הכנסת הבאה מספסלי האופוזיציה.

על פי זוהר, התקשורת מעלימה את הצלחותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומבליטה רק את הביקורת עליו. הוא תקף את המראיינים אודי סגל ('חדשות 13') ואריה גולן ('כאן רשת ב'') על הדרך שבה ניהלו את הריאיונות עם ראש הממשלה, ואמר: "הראיונות לא היו מכובדים. הם שנים בתחום, וכנראה שהם מעדיפים לקבל מחיאות כפיים מהשמאל הישראלי מאשר להיות מראיינים מקצועיים".

לדברי יו"ר הקואליציה, "בשנים שבהן אני עוקב אחרי הפוליטיקה ואחרי התקשורת מעולם לא ראיתי מצב שבו מרשים לעצמם מראיינים ואנשי תקשורת לדבר ככה לראש הממשלה, לזלזל בו ולפגוע בו באופן אישי. מצביעי הליכוד מתוסכלים מההתנהלות של התקשורת".

"זה לא טוב לישראל שכלי התקשורת לא יודעים לכבד את ראש ממשלת ישראל", המשיך, "כל ההישגים הרבים שהוא עשה, לא רלוונטי? לא חשוב יותר? והוא עשה הרבה מאוד הישגים. למה להעלים אותם ולא להגיד לו כל הכבוד? טיפת כבוד לראש הממשלה שלנו שתורם את חייו לישראל. אני מצפה ומקווה שהדבר הזה ישתנה".

על שאשא ביטון: "אלפים נפגעו מההחלטות שקיבלה"

משבר הקורונה מלווה את חיינו כבר שנה שלמה. לאורך השנה הזו ידענו עליות ומורדות במדדי התחלואה, הגבלות הוטלו והוסרו, והביקורת על המהלכים נשמעה מעל לכל במה אפשרית. ח"כ זוהר שיבח את ראש הממשלה נתניהו על הצלחתו ברכש החיסונים לכלל האזרחים, ומנגד מתח ביקורת על אחרים בכל הקשור לכשלים, כאלה שעלו גם בחיי אדם.

בראש הרשימה הזו, כאמור, נמצאת שאשא ביטון. אחרי ריאיון ה"שאשא־שאשא פקה־פקה" של ראש הממשלה נתניהו אתמול (ב'), הדגיש זוהר כי "אין אחד בישראל כפי שנתניהו רואה, בעיניו, חיי אדם. אין כמוהו, אוקיי? הוא בעצמו עבר טרגדיה משפחתית נוראית". לשאשא עצמה, מס' 2 ברשימת תקווה חדשה, יש חלק משמעותי בכשלים. "שאשא ביטון תהיה באופן חד־משמעי מהגורמים המרכזיים להרבה מחדלים שקרו בניהול הקורונה בישראל", אמר, והדגיש כי עיקר את סמכויותיה "בצדק".

"האמיני לי שאלפים נפגעו מההחלטות שהיא קיבלה אז, מהרגע שהחליטה להשתולל ולפתוח את העסקים. ההתנהלות שלה הייתה הרסנית. היא פעלה באופן פופוליסטי לחלוטין. היא קיבלה חיבוק תקשורתי כי הלכה נגד נתניהו - והגענו ל־9,000 נדבקים ביום".

חיצי ביקורת הופנו גם כלפי פוליטיקאים שדיברו נגד החיסונים, וכמובן - נגד התקשורת. "ברכות לכם, בתקשורת", אמר, והדגיש: "כל אדם מת הוא עולם ומלואו אבל היה לי חלום שיידברו על מספר החיים. ישראל, ברוך השם, עשתה עבודה לא רעה ואת זה שוכחים להזכיר".

"כחול לבן לא יהיו - הם שונאי נתניהו"

כצפוי, קרא זוהר לצופים ולמאזינים לבחור בנתניהו, והזהיר כי האלטרנטיבה היא קואליציה בהשתתפות מפלגות שמאל: "כל מי שמתכוון להצביע לסער או לבנט מתבקש לחשב מסלול מחדש ולסייע לנו להקים ממשלת ימין על מלא בפעם הראשונה".

טל שלו הזכירה כי כל ניסיון עבר להקמת ממשלה כזו לא צלח. זוהר השיב: "ממש לפני שהקמנו את הממשלה הפריטטית הזאת, שהייתה שגיאה חמורה, היו לנו בסקרים 42 מנדטים והיו לנו 61 מנדטים בלי בנט".

ומי יהיו השותפים שיסייעו לנתניהו להוביל רוב קואליציוני? זוהר ידע לומר מי לא יהיה חלק ממנו בכל מקרה - מפלגת כחול לבן. "הם לא יהיו", הדגיש, ואמר: "הם שונאי נתניהו. גם כשנכנסו לממשלה הזו עשו הכול כדי לפגוע בנתניהו".

ח"כ זוהר לא קיבל את הטענות שמשמיע יו"ר כחול לבן על מניעיו להצטרפות לממשלה בניגוד להבטחותיו לבוחרים ערב הבחירות הקודמות. "בני גנץ מאס ביאיר לפיד, הרגיש שלפיד לאט־לאט משתלט על כחול לבן, וכשהוא זיהה שמבחינה פוליטית הוא מתחיל להיחלש, קיבל החלטה פוליטית להצטרף לממשלת האחדות", אמר, "הוא אומר שזה למען ישראל, אני לא כל כך קונה את זה. זה היה למעון הגחמות הפוליטיות שלו להיות רה"מ. הלכה למעשה הוא לא הגיע עם כוונות טובות".

ואתם כן?
"חד משמעית".

צפית בגנץ בשנה האחרונה, הוא התרסק ממועמד לראשות הממשלה למועמד מהדחה מהמערכת הפוליטית. חש אחריות לאירוע?
"לא, אני חושב שצריך לתת את כל הקרדיט לבני גנץ".

ומה אם לגוש נתניהו לא יהיו 61 אצבעות, כפי שנראה בסקרים הנוכחיים? יו"ר הקואליציה לא נבהל מהליכה לאופוזיציה, והשיב ביושר: "נלך בגאווה ובכבוד גדול. אנחנו יודעים להיות דמוקרטיים ונעשה הכול לשוב חזרה להגה השלטון. אין ספק שכרגע תוצאות הסקרים לא בדיוק מחמיאות. מקווה שהציבור יתמוך בנו".

ממפלגת תקווה חדשה נמסר בתגובה לריאיון: "הקול הוא הקול של מיקי זוהר אך המילים הן של נתניהו, שמבין שזו סופה של תקופה. נתניהו בפאניקה ולכן הוא מגלגל אחריות לד״ר שאשא ביטון, שסמכויותיה הופקעו ממנה כבר לפני שבעה חודשים. בעוד שלושה שבועות בדיוק נחליף אותו בקלפי".