ראש המכינה הקדם צבאית ביישוב יתיר, אל"מ במיל' הרב משה הגר, הגיב בשיעורו השבועי לפסיקת בג"ץ בנושא ההכרה בגיור הרפורמי לעניין חוק השבות.

"השבוע בג"ץ פסק שיש לגיטימיות לגיור הרפורמי, כאשר הגיור הרפורמי מאפשר למתגייר לבחור מה שהוא רוצה מהדת", אמר הרב הגר.

"להיות עם סגולה זה קודם כל האחריות, ויש פה היבטים מה מותר ומה אסור", הוסיף. "מי שלא מבין שצריך לשאת גם בזכור וגם בשמור בשבת, וכן בגיור - גם בזכות להיות יהודי וגם בחובות שלנו כיהודים. על השבת היהודים מסרו את נפשן שנים רבות ולכן לא ייתכן לזלזל בקדושת השבת. אני חושב שבג"ץ טועה והוא חס וחלילה עלול לגרום למצב של 2 מדינות ל-2 עמים".

לדבריו, "עלול להיות מצב שנאלץ לעשות ספרי יוחסין. מאחר שהרבנות, שהיא קמה הרבה לפני המדינה על ידי הרב קוק, הסמכות לקבוע מי הוא יהודי בידי הרבנות הראשית ולא בידי בית המשפט העליון".

"בית המשפט הלך פה רחוק מאוד ויגרום חס וחלילה לפירוד באומה, ואני מקווה שהם יתעשתו ויבינו שזאת שגיאה חמורה ביותר ונפלה תחת ידם תקלה חמורה", אמר.

"אנחנו רואים את חוסר היכולת של בית המשפט לכפות על הציבור את בריאותו", הוסיף. "כאשר בית המשפט אינו מסוגל לחייב אנשים להתחסן בגלל זכויות הפרט זה מסכן את הציבור כולו. ולכן אנחנו מבינים שלכלל יש כח יותר גדול מאשר לזכויות של הפרט. בין אם מדובר על זכויות הציבור בין אם מדובר על אופיו של העם היהודי, גיור שבת וכל הדברים שקשורים לדברים הכלליים יותר".