יהדות התורה הודיעה: חרם על המשטרה והתקשורת

סיעת יהדות התורה התכנסה לישיבה מיוחדת, "רואים בחומרה את התעמרות הממשלה בציבור החרדי, בשל פחד מהתקשורת המוטה והמסיתה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט באדר תשפ"א

יהדות התורה הודיעה: חרם על המשטרה והתקשורת -ערוץ 7
יהדות התורה. ארכיון
צילום: דוברות

בעקבות אירועי שושן פורים והחלטת בג"ץ בסוגיית הגיור התכנסו היום (ד') חברי סיעת יהדות התורה לישיבה מיוחדת.

במהלך הישיבה הבהירו חברי הסיעה כי הם דוחים את החלטת בג''ץ על הכרה בגיור רפורמי וקונסרבטיבי. עוד הבהירו כי הסיעה תציב כתנאי הצטרפות לקואליציה עתידית לחוקק חוק גיור על פי ההלכה ופסקת ההתגברות.

בהתייחסות לכאוס שהתחולל בירושלים בשושן פורים נאמר כי "סיעת יהדות התורה רואה בחומרה את החלטות הממשלה וקבינט הקורונה המתעמרות בציבור החרדי ומתעלמות מצרכיו, מפחד התקשורת המוטה והמסיתה נגד הציבור החרדי.

בדבריה הבהירה כי היא דורשת לחקור את ההחלטה על הפסקת התחבורה הציבורית בשושן פורים לירושלים, החלטה שניתנה שעה קצרה לפני כניסת השבת, שעה שעשרות אלפי איש שבאו או יצאו מירושלים היו בדרכים ללא שידעו שהתקבלה החלטה המונעת מהם לחזור לבתיהם.

סגן שר התחבורה הרב אורי מקלב תיאר בפני חברי הסיעה את היערכות משרד התחבורה ביום חמישי האחרון לתגבור משמעותי של התחבורה הציבורית לירושלים וממנה בשושן פורים, ואת האבסורד בהחלטת קבינט הקורונה למחרת בניגוד להיערכות משרד התחבורה.

"הסיעה דורשת מיו''ר ועדת הכלכלה ח"כ מרגי לכנס את הוועדה בהקדם ולבטל את ההחלטה הבלתי חוקית ובלתי מוסרית בעליל שכוונה נגד הציבור החרדי, על מנת שהקנסות שניתנו מכוח החלטה זו יבוטלו", נמסר.

עוד הובהר כי סיעת יהדות התורה לא תשתף פעולה עם משטרת ישראל ומבקשת מראשי הרשויות החרדיות לנקוט גם בצעד זה, עד להתנצלות משטרת ישראל על הדו''ח השקרי, בו תואר בין היתר כי אלפים מהציבור החרדי שותים לשוכרה בזמן קריאת המגילה או עריכת טישים בשושן פורים בבית שמש.

לדבריהם, על סמך הדו''ח השקרי והמגמתי התקבלה ההחלטה על ההתעמרות בציבור החרדי בשושן פורים.

עוד נאמר כי סיעת יהדות התורה תיוועץ בגדולי ישראל על המשך שיתוף פעולה עם החלטות הממשלה וקבינט הקורונה, המוטות פעם אחר פעם נגד הציבור החרדי, כולל החשש של הטלת סגר בחג הפסח.

בנוסף הובהר כי הסיעה תנתק קשר עם כתבים וגופי תקשורת המפרסמים ''תחקירים'' שקריים ומוטים נגד הציבור החרדי.