דוד בדין
דוד בדין אלירן אהרון

מדינת ישראל מוכיחה פעם אחר פעם שהאויב הגדול ביותר בשמירה על האינטרסים שלה זאת היא עצמה.

מדינת ישראל ממשיכה לתת לארגונים אנטי ישראליים הנחות במיסים המגיעות למיליוני שקלים כולל לארגוני BDS או סוכנות הפליטים הפלסטינית אונר"א. אותם ארגונים הפועלים להסית ולהשמיץ את מדינת ישראל ומשמשים ככוח מניע לעיתים למחבלים היוצאים לפעולה, זוכים ממדינת ישראל לבונוסים שמנים ומפנקים שמתורגמים לפגיעה חמורה במדינת ישראל עצמה ובאזרחיה.

רבים מתושבי ישראל אולי יופתעו לגלות כי ברשות הפלסטינית קיים כבר משנת 2015 חוק מוסדר ורשמי המעניק אוטומטית כספים למחבלים רק בגין העובדה שרצחו יהודים - שלא נעשה דבר על ידי מדינת ישראל על מנת לדרוש את ביטולו מהרשות הפלסטינית. מזה שנים מלווה אותנו העיסוק בתשלומי הכספים למחבלים על ידי הרשות הפלסטינית כשבכוחה של מדינת ישראל להפעיל מנופי לחץ בנושא, לאור העובדה שכספים רבים של הרשות הפלסטינית נמצאים בידי מדינת ישראל כגון המיסים הנגבים על ידה, אך היא בוחרת שלא לעשות זאת, בניגוד לכל היגיון בריא.

האבסורד שאנו רואים לנגד ענינו הוא עמוק ומשמעותי וקיים גם בכל הנוגע למאבק המתמשך בדה לגיטימציה שנעשית למדינת ישראל ברחבי העולם. בתשובה לפנייה של 'מרכז בדין – לחקר מדיניות המזרח התיכון' אמרו לאחרונה גורמים במשרד החוץ כי 'אין ביצוע של מעקב אחרי ארגונים ישראלים הפועלים נגד ישראל בחו"ל".

מדוע משרד החוץ צריך לעקוב אחרי ישראלים בחו"ל? הרי אנחנו לא רוסיה או סין. התשובה היא שישנם מעל 50 ארגונים ישראלים שמנהלים מסע עולמי נגד המדינה כאילו שזו מדינת אפרטהייד. כולם רשומים בחו"ל ומנהלים מלחמה נגד המדינה, לא מעטים מהם בסיוע כספי של אש"פ או גורמים אנטי ישראליים זרים אחרים. במקום להשיב להם מלחמה שערה ולפעול בכל העוצמה מבחינה הסברתית ותודעתית נגד השקרים וההשמצות מדינת ישראל אפילו לא יודעת מה הם עושים ואיפה באופן רשמי ומסודר.

מדינת ישראל מפקירה את הזירה שבה למעשה היא יכולה לפעול בצורה היעילה ביותר ולהשיג תועלת אדירה. היכולת של מדינת ישראל לשבש ולמנוע את הפעילות של אותם ארגונים שבסופו של דבר הם ישראליים בדנ"א שלהם יכולה להיעשות ברמה החוקית והתקציבית בתוך גבולות ישראל כך שצינור הנשימה לאותם ארגונים יתקצר בצורה משמעותית.

מצד שני מדינת ישראל יכולה על ידי מעקב וניטור הפעילות של אותם ארגונים בחו"ל לתקוף באופן חזיתי את השקרים וההאשמות מגובה בעובדות ונתונים ולשמוט את הקרקע מתחת ללגיטימיות שלהם. הארגונים הישראלים הם הדלק המשמעותי ביותר למאבק במדינת ישראל של ארגוני ה-bds והישראליות שלהם משמשת ככלי ניגוח אדיר.

בזמן שעשרות אלפי חיילים ושוטרים פועלים למנוע ולסכל את הפיגוע הבא מדינת ישראל נכשלת בפעולת המניעה הראשונית של שתילת ניצני ההסתה. פעולה נמרצת במישור הזה כמו גם נגד ההסתה הקיימת ברשות הפלסטינית או בספרי הלימוד של סוכנות הפליטים אונר"א, כמו למשל עצירת סכומי הכסף וההטבות הניתנים להם, תוכל להביע לשינוי אמיתי במאבק בטרור ובלגיטימיות של מדינת ישראל מול העולם. אבל בשביל זה צריך שמדינת ישראל תנטרל לפני הכל את האויב הגדול ביותר שלה – היא עצמה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו