הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן צילום: ישיבת אור עציון

על רקע פסיקת בג"ץ בסוגיית הגיור, הרב גדליהו אקסלורד, לשעבר אב"ד בבית הדין חיפה ומי שנחשב לזקן רבני חב"ד בישראל, תקף בחריפות את ישיבות הציונות הדתית ואת זקן רבניה הרב חיים דרוקמן והאשים אותם בהעצמת תופעת הגיורים המזויפים.

במכתבו, שצוטט באתר 'בחדרי חרדים', התייחס הרב החב"די לגיורים שבוצעו בשעתו על ידי מערך הגיור במשרד ראש הממשלה. בדבריו כינה את אותו מערך "בית הדין הסיטוני לגרים מטעם משרד ראש הממשלה שהגיורים שלו, הם ללא על מנת לקיים מצוות והמתגיירים נשארים נכרים ונכריות כמו לפני טקס הגיור".

לדברי הרב, "עשרות הדיונים המפעילים את בית הדין הזה רובם ככולם הם בוגרי ישיבות 'הציונות הדתית'".

בהמשך מכתבו תקף הרב אקסלורד בין היתר את זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, שעמד בשעתו בראש מערך הגיור.

"המנהיג הרוחני שלהם שהיה ראש מערך הגיור קיבל 'פרס ישראל' על הכנסת חמישים אלף גיורים מזויפים לכלל ישראל רח"ל וידועה מלחמת החורמה שלכם כ"ק הרבי זצ"ל בעניין מיהו-יהודי שהגיור לא יהיה מזויף", אמר.

אמש האשים הרב חיים דרוקמן בריאיון לערוץ 7 את הנציגים החרדים בכנסת שסירבו להתכנס לכלל החלטה סביב הסוגיה הטעונה והם אלה שגררו את בג"ץ להתערב ולהכריע בסוגיה.

"אם המדינה ביקשה דחייה דחייה דחייה, עד שהבג"צ בא ואומר שזה הסוף, והם החליטו. מה חשבה המדינה? מה חשבה הממשלה שבה ישבו הנציגים החרדים? אם המדינה לא תחליט - אז הבג"צ יחליט! איך אפשר לישון בשקט? למה חיכו?".

"כואב לי. אני מזועזע. זה חוסר אחריות! אני לא רוצה לנקוב בשמות, אני מאשים את אלה שלא התייחסו ודחו מראש מבלי להתייחס אליה. הייתה נורה אדומה כבר לפני 5 שנים כאשר עתרו בתי דין פרטיים חרדיים, כדוגמת בית הדין של הרב קרליץ, לבג"צ בדרישה להכרה בגיור שלהם מאחר ואין חוק לפיו רק בתי דין ממלכתיים יוכרו. הדבר הוביל בסופו של יום למציאות העכשווית", הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו