ידידיה שלום שטיין
ידידיה שלום שטיין עצמי

פרויקט 252 נוסד כדי ללמד זוגיות ולתת כלים לרווקות, רווקים ומחפשי זוגיות בכלל.

לצד מגוון הודעות תודה נרגשות על תוכנית הלימודים המחכימה, אין יותר משמח מהודעה שמציגה את השלב המתקדם יותר שהושג בהצלחה: קשר שהתרקם לכדי חתונה - בזכות השתתפות בפרויקט 252 וצפייה בשיעורים ובתרגולים של טובי המאמנים והמאמנות.

ידידיה שלום שטיין, בן 24 מפתח תקווה, מגדיר את עצמו דתי לאומי תורני. הוא שרת בסדיר בהנדסה קרבית, למד בישיבת ההסדר נהריה וכרגע לקראת לימודי הנדסת תוכנה באוניברסיטת אריאל. כשאנו מדברים איתו על פרויקט 252 הוא אומר באופן חד משמעי כך ואנחנו מצטטים: "זה הפרויקט הכי משמעותי ומדהים שהכרתי מאיי פעם!".

"נרשמתי לפרויקט קצת אחרי סוכות ה'תשפ"א, שמעתי עליו מהתקשורת, מערוץ 7 בעיקר. בהתחלה התלבטתי אם להירשם ולא נרשמתי אבל אחרי כמה מחשבות ודייטים כושלים החלטתי שאני הולך על זה. נרשמתי. ואת האמת? בהתחלה לא כזה הסתכלתי על התכנים עד שמצאתי את עצמי לוקח איזה ערב שלם בו התחלתי להריץ כמויות של שיעורים. עשיתי לעצמי כמין יום עיון בלימוד על זוגיות וראיתי שהתכנים פשוט מדויקים למה שהיה חסר לי כדי שאדע איך לנהל את תקופת חיפוש הזוגיות שלי בצורה יותר יעילה ונכונה".

אתה יכול להגדיר מה הפרויקט נתן לך בפועל?

"הפרויקט נתן לי הרבה כלים לתקשורת זוגית ולהתמודדות זוגית, כשיצאתי מהשיעורים תמיד הרגשתי תחושת שלימות כזו שנתנה לי כח ורצון להמשיך לחפש את שאהבה נפשי, המיוחד בפרויקט שמאוד אהבתי - זה הגיוון של המרצים ותוכן השיעורים שבזכותם אתה יכול תוך זמן קצר לקבל תמונה רחבה על עולם הדייטים והזוגיות. זה דבר שלדעתי קשה מאוד להשיג במסגרות אחרות כלשהן. הפרויקט לימד אותי מהי עבודת הזוגיות הנדרשת בדייטים, תמורת סכום סמלי".

כמה זמן היית בפרויקט ואיך התארסת?

"אני בפרויקט בערך חמישה חודשים, כיצד התארסתי? זה כבר סיפור: יום אחד התקשרה אלי בלי כוונה מישהי שהכירה אותי מלפני כמה שנים, ואז דיברנו קצת, באופן כללי. יומיים אחרי זה היא שולחת לי הודעה שכתוב בה 'אתה פנוי?' אמרתי לה שכן, ואז היא הציעה לי את אביטל המקסימה שהייתה עם הבת שלה שנה בשירות לאומי. מפה לשם - השאר היסטוריה. נפגשנו והתארסנו ברוך ה' בט"ו בשבט".

מה לדעתך חשוב שמחפשת זוגיות יזכרו?

שמעתי מהיוזם של הפרויקט המדהים הזה צוריאל גביזון את הרעיון של הפסוק 'ושאבתם מים בששון ממעייני הישועה'. לפעמים נראה לנו שאין תקווה והכל אבוד, אבל אם ניקח את הרעיון מהפסוק של ושאבתם מים בששון ממעייני הישועה - אז נוכל ללמוד שישנה אפשרות 'להשאיל' לעכשיו מהישועה שאנו מצפים שתבוא בעתיד. כלומר: לדמיין ע"י כח המדמה שכבר עכשיו בתחושה של החוסר תקווה ישנה ישועה והרבה טוב רק שעלינו למצוא את הטוב הזה ועל ידי כך להיות בשמחה ובתחושת תקווה! 'מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד'".

לתמיכה ויעוץ אישי, ידידיה שטיין

עדין לא בפרויקט 252? לחצו כאן להצטרפות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו