מה חשוב לדעת לפני שקונים טלוויזיה?

בחירה נכונה של מסך טלוויזיה היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר בגלל היצע הדגמים וההבדלים בין היצרנים. אז באיזה פרמטרים מתמקדים ואיך חוסכים בהוצאות בלי להתפשר על ביצועים? הנה המדריך המלא שיוביל אתכם לחוויית צפייה מושלמת

תוכן שיווקי , י"ט באדר תשפ"א

מה חשוב לדעת לפני שקונים טלוויזיה?-ערוץ 7
טלוויזיה (אילוסטרציה)
צילום: iStock

מסך טלוויזיה הוא ללא ספק אחד ממכשירי החשמל החשובים ביותר בסלון שלנו.

גם אם מעדיפים להימנע מצריכת תרבות פופולארית, יש למסך משמעות רבה בבילוי חברתי עם הילדים, בשעות משחק או בהקרנת סרטונים ותמונות עבור כל בני המשפחה. חוץ מזה, מסכים חכמים מאפשרים לנו להגדיל את שטח העבודה ישירות מהמחשב או מהלפטופ והרבה אנשים דתיים משתמשים בהם כדי לצפות בסרטי טבע, הרצאות ותוכן עשיר.

הבעיה היחידה היא שיש היצע גדול מאוד של מסכי טלוויזיה. מצד אחד, זה אמור לשמש בתור יתרון ולהקל עלינו למצוא את הדגם המושלם לפי מסגרת התקציב שנגדיר מראש. מצד שני, רובנו חווים בלבול מול סדרת המסכים, הדגמים והיצרנים בחנויות. אז מה עושים? מתחשבים רק בפרמטרים הרלוונטיים וכך משיגים מסך אידיאלי בלי להתפשר על הדברים החשובים.

מה עדיף – טלוויזיה חכמה או רגילה?

מה שהכי חשוב לדעת זה שיש הבדל מהותי בין טלוויזיה חכמה לבין מסך רגיל. בפועל, המושג "טלוויזיה חכמה" מתאר מסך שיש לו חיבור מובנה לאינטרנט. מהרגע שבו המכשיר החשמלי מתחבר לאינטרנט, המסך לכאורה הופך להיות חכם: אפשר להזרים אליו תכנים ישירות מהנייד, ניתן לגלוש דרכו באתרים, אפשר להוריד אליו אפליקציות ועוד.

לשם השוואה, טלוויזיה רגילה יכולה להציע את אותה איכות שידור ובדיוק את אותם ביצועים, אבל בלי חיבור לאינטרנט. היתרון הוא שאם למשל מחפשים מסך לחדר של הילד או שלא מציבים את החיבור לאינטרנט בראש סדר העדיפויות, ניתן לחסוך כך עשרות אחוזים.

מה לגבי הגודל של המסך?

עוד נתון קריטי לגבי התאמת מסך טלוויזיה לצרכים שלנו הוא הגודל. לא צריכים להיות מומחים לאלקטרוניקה בשביל להבין שהגודל משפיע על המחיר ועל חווית הצפייה. מנגד, רק מעטים זוכרים שלא תמיד הכי גדול הוא גם הכי טוב – כי הסוד הוא להתאים את המסך לסלון.

כלל המפתח הוא להגיע למצב שבו המסך תופס 30-40 מעלות משדה הראייה הכולל. אז כדי לחשב את המרחק, מכפילים את גודל הטלוויזיה ב-4. חישוב כזה יגלה לכם שבסלון שבו מרחק הישיבה מהמסך הוא 2.2 מטר, הגודל המומלץ עבור הטלוויזיה יהיה 55 אינץ''.

אם כבר אתם מתאימים את המסך לסביבה שלו, שווה לבדוק את זווית הצפייה ולוודא שמדובר על דגם עם זווית של 170 מעלות לפחות מכל צד (זה אמור להיות כתוב במפרט המתואר על ידי היצרן). בנוסף, צריך לקחת בחשבון את החיסרון של מסך מבריק אם מתכוונים להתקין את הטלוויזיה ליד חלון.

לגזור ולשמור: הפרטים הטכניים למסך המתאים

פרט נוסף שחשוב לדעת הוא, שאין מסך טלוויזיה אחד שמתאים לכולם וגם אם התקציב שלכם בלתי מוגבל, זה לא מבטיח חווית צפייה אופטימאלית. בין היתר, מה שיקבע אם תיהנו מהמסך אלו הרגלי הצפייה האישיים שלכם, המרחק מהמסך לספה, רמת התאורה בסלון, אופי השימוש וכן הלאה.

מכאן והלאה, כל מה שנשאר לכם לעשות זה להשוות בין דגמים רלוונטיים לפי המפרט. זה אולי נראה מסובך, אבל הפרמטרים העיקריים שיקבעו את איכות התמונה הם פאנל התצוגה, רזולוציה, בהירות, יחס ניגודיות ותמיכה ב-K4 או K8. לאחר שתבחרו נתונים שמתאימים לצרכים, השוו בין כמה דגמים בחנות וכך תתרשמו באופן אישי מההבדלים. בהצלחה!