"להיות דירקטור": כל מה שצריך לדעת

דירקטור אחראי על האסטרטגיה של החברה, אבל הוא יכול להרוויח יותר השפעה וכסף. אז איך מקבלים מקום סביב שולחן הדירקטוריון?

תוכן שיווקי , י"ט באדר תשפ"א

"להיות דירקטור": כל מה שצריך לדעת-ערוץ 7
מהו דירקטוריון
צילום: Pixbaby

תפקיד הדירקטור נחשב אחד הנחשקים בישראל. בשנת 2013 למשל נרשמו כ-14 אלף איש למכרז התמודדות על משרת דירקטור בחברה ממשלתית, כאשר לזה יש להוסיף עוד אלפי גברים ונשים שמגישים את המועמדות שלהם מדי שנה לחברות ציבוריות ופרטיות.

בנוסף, התגמול הממוצע לכל ישיבה עומד על כמה אלפי שקלים ודירקטורים שמכהנים במספר חברות יכולים להגיע בקלות לשכר מינימום של עשרות אלפי שקלים בחודש. לשם השוואה, התגמול החודשי הממוצע לדירקטור בבנק עומד על כ-50 אלף ש"ח והיקף התגמול לדירקטורים בכל 5 הבנקים הגדולים בישראל עמד בשנת 2019 על 35 מיליון ש"ח.

עוד סיבה לפופולאריות של התפקיד היא דרישות הקבלה. למעט דירקטורים חיצוניים, אין תנאי קבלה רשמיים או דרישות פורמליות כדי למלא תפקיד של דירקטור בחברה ציבורית. מצד שני, דרישות כאלה כן מגיעות מהשטח ולכן קורס דירקטורים למשל מגדיל משמעותית את סיכויי הקבלה.

דירקטור – מה הוא עושה ולמי הוא כפוף?

השלב הראשון בהגשמת החלום וקבלת תפקיד דירקטור הוא להבין מה זה בכלל אומר ולמי זה מתאים. מבחינה אדמיניסטרטיבית, דירקטוריון הוא גוף של מנהלי על בחברה. אז מצד אחד, חברי הדירקטוריון לא אחראיים על הניהול השוטף כי הוא מתבצע על ידי המנכ"ל. מצד שני, הם אלו שקובעים יעדים אסטרטגיים.

ברמה היום-יומית, חברי דירקטוריון צריכים להתוות מדיניות ולפקח עליה. בנוסף, מצופה מהם לקבוע עקרונות מימון וסדרי עדיפויות, לקחת אחריות על בדיקת מצבה הכספי של החברה, להחליט על מסגרת האשראי, לקבוע איך מחלקים דיבידנדים ועוד. כמו כן, חשוב לדעת שהדירקטוריון אמור לייצג את האינטרסים של החברה ולא את האינטרסים של בעלי השליטה.

מספר הדירקטורים נקבע בתקנון החברה. בחברה פרטית, דירקטוריון יכול להיות גם אדם בודד. אבל אם מדובר על חברה ציבורית, נתוני החברה יקבעו כמה מתוך חברי הדירקטוריון יהיו חייבים להיות בעלי מומחיות פיננסית. כל השאר לא צריכים כאמור לעמוד בתנאי קבלה מיוחדים, אבל כן בוחרים אותם לפי הכשרה כללית וקורות חיים.

כך תהיו דירקטורים

חברי הדירקטוריון נבחרים באספה של בעלי המניות. חברה ציבורית למשל חייבת למנות שני דירקטורים מטעם הציבור, שמכונים "דירקטורים חיצוניים" או בקיצור "דח"צים", אז מה שמעניק להם את הכוח והעצמאות הוא עצם המינוי. כמו כן, קדנציה של דירקטור מוגבלת ל-3 שנים עם אופציית הארכה לשנה אחת בלבד.

התפקיד של הדירקטור הוא לפקח ובוחרים אותו לפי היכולת שלו לייצג את ציבור בעלי המניות. בשביל להיות דירקטורים, צריך לשלוט בהיבטים שונים של חשבונאות פיננסית ולהכיר את שוק ההון גם ברמה המקומית וגם ברמה הגלובאלית. עם זאת, את רוב המידע העיוני ניתן להשיג בקורס יחסית קצר שמשלב גם הרצאות פרונטאליות וגם מפגשים מעשיים.

יכולות, ידע וקשרים

קורסי הכשרה לדירקטורים מתמקדים בהקניית הידע. אבל בפועל, בשביל להיות דירקטור צריך להביא לשולחן גם יכולות. בחלק מהמקרים, היכולות הן פונקציה של ניסיון ושל קורות חיים. במקרים אחרים, יכול להיות שיהיה צורך לחדד יכולות ספציפיות ולעבור עוד קורסי הכשרה.

לבסוף, אדם שרוצה לכהן בתפקיד החשוב של דירקטור צריך להפעיל רשת קשרים מתאימה ולנצל סיטואציה מאוד ספציפית כדי להגיש מועמדות. לכן, חשוב לא רק לעבור קורס ייעודי אלא להישאר עם אצבע על הדופק לגבי תקנים שמתפנים.